رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برای تهیه کاداستر اراضی استان از ظرفیت دانشگاه آزاد استفاده شود


8 تير, 1399 - 16:24 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

برای تهیه کاداستر اراضی استان از ظرفیت دانشگاه آزاد استفاده شود

معاون عمرانی استاندار تاکیدکرد: از ظرفیت نیروهای متخصص و تحصیلکرده دانشگاه آزاد در زمینه تهیه کاداستر و نقشه جامع استان استفاده شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخ زاد در جلسه کاداستر اراضی استان خاطر نشان کرد: بکارگیری نیرو در دستگاهها برای تهیه کاداستر و نقشه جامعه راهکار مناسبی نمی باشد و باید در این زمینه از نیروهای متخصص دانشگاه آزاد استفاده کرد و جلسات تخصصی کاداستر نیز توسط مسئولین مربوطه به طورموازی انجام شود.


وی افزود: بر ای تسریع روند کار تمامی نقشه های هوایی و زمینی که تا کنون توسط دستگاههای مختلف از استان تهیه شده است، به صورت واحد جمع آوری و بایگانی شود تا بانک جامعی از این اطلاعات در استان تشکیل شود.

علی فرخ زاد خاطرنشان کرد:برای تسریع کاداستر اراضی استان تمامی دستگاههای متولی امر که مالک اراضی استان هستند از جمله منابع طبیعی، راه و شهرسازی و غیره شرکت نمایند تا طبق زمانبندی برنامه تهیه عکسهای هوایی و تمامی اقدامات اولیه انجام شود.


معاون عمرانی استاندار در خصوص تامین اعتباربرای تهیه نقشه جامع استان گفت: بخشی از اعتبار توسط اعتبارات ملی تامین می شودو برای بخش دیگر نیز می توان از اعتبارات مدیریت بحران و ارزش افزوده شهرها و روستاها بخشی را برای این کار در نظر گرفت.