رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مهارت آموزی افراد در حاشیه شهرها باعث کاهش آسیب‌ های اجتماعی می شود


7 مرداد, 1399 - 21:33 -- روابط عمومی ۲
معاون سیاسی استاندار قزوین:

مهارت آموزی افراد در حاشیه شهرها باعث کاهش آسیب‌ های اجتماعی می شود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: توانمندسازی و مهارت آموزی افراد ساکن در حاشیه شهرها تاثیر قابل توجهی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی  در نشست کارگروه سلامت و خانواده که در استانداری قزوین برگزار شد با بیان اینکه مهارت آموزی در ایجاد اشتغال نقش بسزایی دارد، افزود: توجه بیشتر به مناطق حاشیه ای و کم برخوردار  و ارتقای شاخص های فرهنگی و سلامت در آنها باید مورد توجه جدی مدیران دستگاه های مربوطه‌ قرار بگیرد.
این مسوول همچنین بر ریشه کن کردن بی سوادی تاکید کرد و با بیان اینکه امروزه بی سوادی آسیب اجتماعی است، افزود: بیش از ۹۸ درصد از مردم استان از  سواد بهره‌مند هستند در حالی که باید ۲ درصد باقی مانده نیز تلاش می‌شود تا این افراد شناسایی شده و آموزش‌های لازم به این افراد ارائه شود.
این مسوول ادامه داد: باید در خصوص حل برخی از آسیب‌های اجتماعی ورود جدی و ویژه پیدا کنیم زیرا متاسفانه استان قزوین در حوزه برخی آسیب ها و تخلفات در فضای مجازی رتبه بالایی را در کشور به خود اختصاص داده است.
حبیبی همچنین خاطر نشان کرد: شاخص میزان طلاق نسبت به ازدواج در استان مناسب نیست به همین سبب باید با آسیب شناسی در این حوزه و کمک سایر دستگاه‌ها این کاهش این قبیل مشکلات مهم اجتماعی را در دستور کار قرار دهیم.
این مسوول با اشاره به تاثیر مشکلات اقتصادی در ایجاد معضلات اجتماعی، تاکید کرد: بهبود وضعیت معیشتی مردم و رفع مشکل بیکاری زمینه ساز جلوگیری و مهار آسیب های اجتماعی است.
وی افزود: آسیب‌های اجتماعی پایه‌های جامعه را متزلزل می‌کند به همین سبب خانواده‌ها و متولیان امور فرهنگ موظف‌اند با مسائل فرهنگی و حوزه‌های اجتماعی با حساسیت ویژه برخورد و رفتار کنند.
این مسوول اضافه کرد: با توجه به فضای بازی که حوزه فضای مجازی در خانواده‌های قزوینی ایجاد شده باید نظارت و کنترل بیشتری در این زمینه انجام شود زیرا سودجویان زیادی در تلاشند تا اطلاعات شخصی مردم را در فضای مجازی منتشر کرده و از آنها سودجویی کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: اعتیاد، خودکشی، کودک و همسر آزاری، طلاق، جعل اسناد اینترنتی و پخش عکس‌های خانوادگی و کودک همسری از جمله آسیب‌هایی است که باید برای حل آنها تلاش جدی کنیم.
وی همچنین خاطرنشان کرد: چون جامعه ما منطبق بر آموزه‌های دینی است باید بیش از پیش باز این ظرفیت برای کاهش آسیب‌ های اجتماعی استفاده شود.