رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سایت پسماند محمدآباد ساماندهی شود/شهرک‌های صنعتی استان در رسته‌های مختلف درجه‌بندی شوند


8 مرداد, 1399 - 23:26 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین:

سایت پسماند محمدآباد ساماندهی شود/شهرک‌های صنعتی استان در رسته‌های مختلف درجه‌بندی شوند

استاندار قزوین با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی استان باید برای استقرار صنایع در رسته‌های مختلف درجه‌بندی شوند،گفت: باید کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های ذیربط برای بررسی و تشخیص در این خصوص ایجاد شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان بوئین زهرا که در شرکت آریان فولاد برگزار شد،افزود: این کمیته باید متناسب با وضعیت استان و با هدف پیشبرد اهداف توسعه ای استان و رشد مناطق و اشتغالزایی برای جوانان و با لحاظ برنامه های آمایش سرزمینی به عنوان یک سند بالادستی متشکل از معاونت اقتصادی استانداری، سازمان صنعت،معدن و تجارت، شرکت شهرک های صنعتی، اداره کل حفاظت محیط زیست، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، شرکت های آب منطقه ای، توزیع نیروی برق و گاز باید به فعالیت بپردازد.

استاندار قزوین گفت: این کمیته باید تا پایان ماه جاری در خصوص اینکه چه صنایعی امکان استقرار در ناحیه صنعتی شال را دارند باید تصمیم گیری کند.

جمالی پور اظهار داشت: دولت برای ایجاد زیرساخت و آماده سازی اراضی در شهرک ها و نواحی صنعتی هزینه های زیاد و قابل توجهی کرده است و نمی توانیم این اراضی را به دلیل محدودیت استقرار برخی صنایع به حال خود رها کنیم بلکه باید برنامه ریزی کنیم تا از ظرفیت مناطق برای استقرار صنایع در رسته های مختلف بهره گرفته شود. 

استاندار قزوین همچنین با اشاره به لزوم ساماندهی سایت پسماند محمدآباد،اظهار داشت: در این رابطه با با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی به دنبال حل مشکلات این سایت و ساماندهی آن هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه شرایط خاصی بر اقتصاد کشور حاکم است،افزود: در این وضعیت باید براساس محدودیت ها و ظرفیت ها تصمیم بگیریم.

استاندار قزوین در ادامه ظرفیت های اقتصادی بوئین زهرا را بالا و فراوان دانست و گفت: استحقاق مردم این شهرستان بیشتر از این هاست اما تلاش ما برای خدمت رسانی به این مردم در حد و وسع و توان موجود است و امیدواریم با همت مضاعف مدیران اجرایی استان بتوانیم خدمات بیشتری به اهالی بوئین زهرا داشته باشیم.

در این نشست مصوب شد تا استخر نیمه کاره ورزشی شهر شال برای تکمیل بار دیگر با لحاظ مقررات قانونی به شهرداری این شهر واگذار شود و همچنین گازرسانی به مجتمع دامداران دانسفهان تسریع شده و به طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد در این مجتمع نیز سند تک برگ ارایه شد. 

در این نشست همچنین مصوب شد تا با نشستی با حضور مدیران مربوطه صنایعی که قابلیت استقرار در ناحیه صنعتی شال را دارند تعیین و معرفی شوند.

استاندار قزوین همچنین در ادامه این سفر در دیدار با حجت الاسلام اسدالله رضوی امام جمعه بوئین زهرا گفت: دشمن می کوشد تا از همه راه های ممکن به نظام و مردم ما فشار وارد کند اما با بصیرت و هوشیاری و با تکیه بر وحدت و یکپارچگی این تلاش آنان را ناکام گذاشته ایم.

استاندار قزوین در سفر یکروزه خود به شهرستان بوئین زهرا از برخی طرح های عمرانی در شهرهای شال و دانسفهان بازدید و با ائمه جمعه این شهرها دیدار و گفت و گو کرد.شهرستان بوئین زهرا به مرکزیت شهری به همین نام در جنوب شرقی استان قزوین قرار دارد.

بازدید از سد بالاخانلو که دارای ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی است و همچنین بازدید از شرکت آریان فولاد و شهرک های صنعتی حکیمیه و ناحیه صنعتی شال از دیگر برنامه های سفر یکروزه استاندار قزوین به بوئین زهرا بود.