رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ساخت و ساز غیر اصولی در بخش مرکزی البرز حادثه آفرید


12 مرداد, 1399 - 00:31 -- روابط عمومی2
مدیرکل مدیریت بحران استان خبر داد:

ساخت و ساز غیر اصولی در بخش مرکزی البرز حادثه آفرید

مدیر کل مدیریت بحران استان گفت:ساخت و ساز غیر اصولی در بخش مرکزی البرز ، یک کشته و دو مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

قدرت اله مهدیخانی مدیر کل مدیریت بحران استان درحاشیه حضور در صحنه آوار برداری از  یک ساختمان مسکونی تخریب شده در روستای حسن آباد از توابع بخش مرکزی  شهرستان البرز ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: علاوه بر بلیات طبیعی مانند زلزله، سیل،طوفان و... متاسفانه بی توجهی و عدول از قوانین موجود در حوزه صنعت، ساختمان، کشاورزی و عرصه های گوناگون فعالیت بشر، سوانح و حوادثی با منشا انسان ساخت رخ میدهند که در بسیاری از موارد، دامنه و وسعت خسارات و تلفات ناشی از آنها از بلیات طبیعی گسترده تر خواهد بود. تصادفات، انفجارها، آتش سوزیها و بسیاری از مخاطرات دیگر  ازین دست را میتوان نام برد که عدم توجه به قوانین موجود، مسبب رخداد آنهاست. 
مهدیخانی افزود: متاسفانه سوانح مرتبط با صنعت ساختمان در سالهای اخیر در سطح استان گسترش چشمگیری داشته که نشست و تخریب ساختمانها جزئی از آنهاست.
وی ادامه داد:از یک طرف ساخت و سازهای غیر اصولی و غیر مهندسی ،بالاخص در بافتهای فرسوده و قدیمی شهرها، موجب نشست تعداد زیادی از ساختمانها و گاها تخریب آنها گردیده و از طرفی تغییر کاربری و دست کاری برخی سازه ها نیز سوانح دلخراشی را رقم میزند که تخریب یک واحد مسکونی در روستای حسن آباد از توابع بخش مرکزب شهرستان البرز که عصر امروز به علت ایجاد اضافه بار بر روی ساختمان ،بدون رعایت اصول مهندسی و نکات ایمنی، رخ داد، یک نمونه از آنهاست. 
مهدیخانی ضمن قدر دانی از حضور به موقع نیروهای امدادی ازقبیل ، آتش نشانی الوند ،  اورژانس، نزروی انتظامی و  هلال احمر  در صحنه حادثه افزود: این سانحه متاسفانه یک کشته و دو مصدوم برجای گذاشت و موجب تخریب ۱۰۰ در صد یک واحد ساختمان مسکونی گردید. ایشان در پایان اظهار داشت در صورت هر گونه ساخت و ساز و تغییر کاربری بناها و سازه ها، میبایست نظر تخصصی کارشناسان مربوطه اخذ و تمامی اصول ایمنی لحاظ شود تا شاهد تکرار چنین حوادث دلخراشی نباشیم.