رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توسعه روستاها از اولویتهای استان است


20 مرداد, 1399 - 13:08 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

توسعه روستاها از اولویتهای استان است

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: طرح توسعه روستاهای مهاجر پذیر و با جمعیت بالا در اولویت برنامه های عمرانی مدیران استانی قرار دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: طرح توسعه روستاهای مهاجر پذیر و با جمعیت بالا در اولویت برنامه های عمرانی مدیران استانی قرار دارد.

 

علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری قزوین به همراه محمد نصیری فرماندار شهرستان البرز، امام جمعه محمدیه، مدیران امور روستایی و بنیاد مسکن، آب و فاضلاب، منابع طبیعی، محیط زیست و بخشدار از چند روستای بخش محمدیه بازدید کردند.

در این بازدید ضمن بررسی مشکلات روستایی در خصوص اجرای طرح‌های هادی در روستاهای با جمعیت بالا تاکید شد.

علی فرخ زاد در این بازدید اظهار داشت: در بازدید از روستاها ضمن شناسایی مشکلات مردم این مناطق با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی روستاها نیز آشنا می‌شویم و رویکرد ما حل چالش‌های روستاهاست.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی و خواسته به حق اهالی روستایقزقلعه اجرای پل بر روی رودخانه این روستاست که خوشبختانه این مطالبه مردمی با تلاش بنیاد مسکن پاسخ داده شده است.

فرخزاد تصریح کرد: در بازدید از روستاهای ورس، کبریت میان و قزقلعه از توابع بخش محمدیه مشکلات این مناطق شناسایی شد که با حضور مدیران استانی برای حل آنها تدبیر خواهیم کرد.

 

وی بیان کرد: بازنگری در طرح‌های هادی و توسعه روستاهایی که رشد جمعیتی بالایی دارند از تصمیمات اتخاذ شده است و مقرر شد بنیاد مسکن در دو ماه آینده برای اجرای طرح‌ها اقدام کند.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: ساخت مسکن برای جوانان روستایی و تسهیل در ازدواج آنها از دیگر مواردی است که مورد توجه قرار گرفت و امیدواریم با اجرای طرح هادی و تأمین زمین با کاربری مسکونی برای تأمین این نیاز اقدام شود.

وی بیان کرد: روستای قزقله ظرفیت ایجاد اشتغال بومی و رونق گردشگری را دارد و با تأمین تسهیلات مناسب برای نوسازی و مرمت خانه‌های بوم گردی در این روستا اقدام خواهد شد.

فرخزاد اظهار داشت: با اختصاص اعتبار از محل منابع دهیاری‌ها و بنیاد مسکن بزودی عملیات اجرای طرح‌های زیرسازی، سنگ فرش و ترمیم آسفالت معابر روستاهای کبریت میان، ورس و قزقلعه آغاز خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری قزوین در خصوص مشکلات ناشی از محل دپوی پسماند خشک تصفیه خانه شهر صنعتی البرز هم گفت: برای حل مشکل پسماند نیز اقدام لازم صورت خواهد گرفت.