رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تملک واحدهای مسکونی مجاور امامزاده حسین با جلب رضایت مردم انجام شود


20 مرداد, 1399 - 13:17 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

تملک واحدهای مسکونی مجاور امامزاده حسین با جلب رضایت مردم انجام شود

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت:‌ در تملک واحدها یا زمین‌های مسکونی پیرامون امامزاده حسین(ع) رضایت مردم جلب شود و خانه‌های آنها ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از قیمت کارشناسی خریداری شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

 

علی فرخزاد در آخرین جلسه ستاد ساماندهی امامزاده حسین(ع) که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به تورم و افزایش قیمت زیادی که در حوزه ملک و مسکن اتفاق افتاده، باید واحدها یا زمین‌های مسکونی را با مبلغ مناسبی از مالکان بخریم که آنها بتوانند با این پول زمین یا خانه‌ جایگزینی را در جای دیگری از شهر قزوین تهیه کنند.

وی با بیان اینکه خانه‌های مردم حتماً با توافق با آنها تملک شود، گفت: بنابراین در تملک واحدها یا زمین‌های مسکونی پیرامون امامزاده حسین(ع) رضایت مردم جلب شود و خانه‌های آنها 20 تا 30 درصد بیشتر از قیمت کارشناسی خریداری شود تا آنها بتوانند خانه یا ملک مشابهی را جایگزین خانه فروخته‌شده خود کنند.

تکلیف بازنگری در طرح هر چه زودتر مشخص شود

معاون عمرانی استاندار یادآور شد: اداره کل راه و شهرسازی زمین‌هایی را به ارزش حدود 9 میلیارد تومان برای تامین پول تملک پلاک‌های ملکی اطراف امامزاده حسین(ع) در اختیار شهرداری گذاشته که شهرداری حدود یک سال پیش این زمین‌ها را فروخته و در جای دیگری هزینه کرده است.

فرخزاد اضافه کرد: با توجه به اینکه قیمت این زمین‌ها ظرف یک سال اخیر 2 برابر شده، شهرداری باید یک ماه این 9 میلیارد تومان را به راه و شهرسازی برگرداند. بنابراین مجری طرح باید با این دیدگاه که 9 میلیارد تومان بودجه در اختیار دارد، مذاکرات با مردم برای انجام تملک‌ها را شروع کند تا کار تملک پلاک‌های باقی‌مانده در طرح تسریع شود.

وی با بیان اینکه مردم محله دباغان از وضعیت اجرای طرح توسعه امامزاده حسین(ع) واقعاً گله‌مند هستند، ادامه داد: اگر قرار است در طرح تملک بازنگری کنیم و آن را محدود کنیم، باید این کار هرچه سریع‌تر انجام شود تا مردم این محله از بلاتکلیفی خارج شوند و اگر خانه یا ملک کسی از طرح خارج شود، بتواند عملیات مرمت، بازسازی و یا نوسازی خانه خود را انجام دهد.