رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فازنخست پروژه باغ موزه دفاع مقدس تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است


20 مرداد, 1399 - 13:38 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

فازنخست پروژه باغ موزه دفاع مقدس تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

معاون عمرانی استاندار تاکید کرد: فازنخست پروژه باغ موزه دفاع مقدس که با مشارکت شهرداری قزوین، راه و شهرسازی، استانداری و بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اجرایی شده ، تا کنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در اسرع وقت به بهره برداری می رسد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

علی فرخزاد در جلسه بررسی روند اجرای پروژه باغ موزه دفاع مقدس  اظهار داشت: پروژه باغ موزه دفاع مقدس قزوین یکی از پروژه‌های بزرگ فرهنگی در استان شمرده می‌شود که به منظور زنده نگهداشتن یاد شهدا و همچنین حفظ دستاوردهای دفاع مقدس اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه موضوعات مختلف فرهنگی در این زمینه پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: تلاش شده تا با کمترین هزینه و استفاده از ادوات جنگی که از دوران دفاع مقدس باقی مانده محیطی جذاب را برای بازدیدکنندگان فراهم کنیم.

فرخزاد تصریح کرد: فاز نخست این پروژه با مشارکت شهرداری قزوین، راه و شهرسازی، استانداری و بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اجرایی شده و تا کنون نیز 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: پیش از این، مساحت این پروژه تنها 4 هکتار بود در حالی که طبق دستور استاندار مساحت این پروژه به 9 هکتار افزایش یافت این در حالی است که راه و شهرسازی نیز اعتباراتی را برای پیشبرد این عملیات اجرایی تخصیص داده است.

وی خاطرنشان کرد: بودجه این پروژه باید از سوی بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس تهران تامین شود در حالی که تا کنون مبلغی برای این عملیات اجرایی واریز نشده و تنها مبالغی توسط دستگاه‌های شهرداری و راه و شهرسازی تامین شده است.

فرخزاد عنوان کرد: نزدیک به 100 میلیارد ریال اعتبار برای انجام این عملیات اجرایی در استان موجود است که با بخشی از این رقم تعدادی از ساختما‌ن‌های اداری این مجموعه ساخته شده و مابقی بودجه نیز به مرور تا پایان سال هزینه می‌شود.

معاون عمرانی استاندار گفت: اشتغالزایی هدف اصلی این پروژه نیست زیرا این عملیات اجرایی یک پروژه فرهنگی به شمار می‌رود و تلاش می‌شود تا با اجرای آن فرهنگ غنی ایثار و شهادت بیش از پیش زنده نگه داشته شود.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه در کنار پارک فدک قرار دارد و با توجه به قرارگیری آن در مجاورت اتوبان، می‌تواند در جذب گردشگر به استان قزوین کمک شایانی نماید.

فرخزاد عنوان کرد: پروژه باغ موزه دفاع مقدس قزوین می‌تواند در رونق اقتصادی و ارتقای فرهنگ در حوزه دفاع مقدس در استان نیز نقش مهمی را ایفا کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: تلاش شده تا در نقشه‌های فاز دوم این پروژه از معماری اصیل ایرانی اسلامی در ساخت بناها استفاده شود.