رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خبرنگار، صدای رسای افکار عمومی است/پیام خبرنگار، آگاهی و روشنگری است


22 مرداد, 1399 - 01:05 -- روابط عمومی2
معاون سیاسی استاندار قزوین:

خبرنگار، صدای رسای افکار عمومی است/پیام خبرنگار، آگاهی و روشنگری است

معاون سیاسی استاندار قلم خبرنگار را صدای رسای افکار عمومی در جامعه دانست که پیام آن، روشنگری و آگاهی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین بیان کرد: خبرنگاری حرفه ای است که ارتباط دوسویه بین مردم و حاکمیت ایجاد می کند.

وی گفت: کار و برنامه خبرنگار میبایست اثرگذار باشد چرا که این حرفه، پشتکار، تعهد و عشق و علاقه می خواهد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین اظهار کرد: در شرایط کنونی خبرنگار باید حرفه ای باشد و تحلیل دقیق و درستی از اوضاع جامعه و جهان داشته باشد و نباید حقایق و واقعیات را تحریف و مخدوش نماید.

حبیبی عنوان کرد: خبرنگاری، حرفه سختی است اما در کنار این سختی ها شیرینی های خاص خودش را دارد و ضربان قلب جامعه با رسانه و خبر تنظیم می شود و اخلاق رسانه ای، اصلی مهم برای خبرنگاران است.

وی با اشاره به تعداد پرونده های این حوزه در دستگاه قضا افزود: یه مورد شکایت از خبرنگاران در دستگاه قضا پرونده سازی شده که این تعداد نشانگر فعالیت خبرنگاران در چارچوب قانون بوده و حرفه ای بودن خبرنگاران را یادآور می شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین، ضمن اشاره به مشکلات حوزه خبرنگاران اضافه کرد: از مشکلات خبرنگاران از جمله امنیت شغلی، حقوق و مزایای کم و به خطر افتادن اقتصاد نشریات به دلایل پررنگ شدن فضای مجازی و نیز شیوع بیماری کرونا نباید به سادگی گذشت.

حبیبی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰۰ فعال رسانه در استان حضور دارند که ۱۵۰ فعال رسانه ای به صورت رسمی در خانه مطبوعات ثبت شده اند. همچنین ۳۰ خبرگزاری و پایگاه خبری فعال، ۵۵ دفتر نمایندگی نشریات و ۵۰ نشریه مکتوب استانی در حوزه خبر در استان قزوین فعالیت می کنند.