رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیام تبریک ربیعی مدیر کل امور زنان وخانواده به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان


25 مرداد, 1399 - 13:21 -- banovan

پیام تبریک ربیعی مدیر کل امور زنان وخانواده به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان

خانواده به عنوان کانون تربیت و رحمت وتأثیرگذارترین نهاد تربیتی در پرورش سرمایه‌های انسانی از اهمیت بسزایی برخوردار است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

صدیقه ربیعی مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری در پیامی روز خانواده را تبریک گفت :

در متن این پیام آمده است:

در نگرش متعالی قرآن کریم، جایگاه معنوی خانواده به عنوان کانون تربیت و رحمت  وتأثیرگذارترین نهاد تربیتی در پرورش سرمایه‌های انسانی از اهمیت بسزایی برخوردار است به نحوی که سلامت اجتماعی و صلابت هر جامعه‌ای را مرهون وجود خانواده‌های سالم و با تقوا دانسته است. خانواده، جایگاهی رفیع در نظام تربیتی و شخصیت بخشی به انسان داشته و محیطی سرنوشت‌ساز است و می‌توان از آن به عنوان تاثیرگذارترین نهاد اجتماعی در تشکیل هویت انسانی و فرهنگی نام برد. رفتارهای اعضا خانواده در اجتماع، بازتاب و انعکاس نوع تربیت و حساسیت والدین به روابط اجتماعی و نحوه تعامل آنان با دیگران است.

بازنشستگی، عقلانیت مبتنی بر علم و تجربه است و مدال افتخاری بر سینه موفقیت عملکرد بوده و منظومه‌ای از تجربیات و نورافشانی توانمندی هاست. بازنشستگی فصل نتیجه‌گیری و تکریم بازنشستگان با احترام و بهره‌مندی از تجربیات آنان است و مستندسازی تجربیات بازنشستگان، میراثی ارزشمند وسرمایه‌ای ناب محسوب می‌شود. احترام و تکریم بازنشستگان رسالت تمامی افراد جامعه، نهادها و سازمان‌ها است؛ عزیزانی که درکمال صداقت و سختکوشی، بهترین سال‌های عمر خود را در سنگر خدمت به کشور گذرانده و آبادانی و سازندگی را برای میهن عزیزمان به ارمغان آورده‌اند همواره پشتوانه‌ای ارزنده برای استحکام بنیان‌های اقتصادی، صنعتی و نظام اداری کشور به شمار می‌روند.

اینجانب ضمن تبریک صمیمانه به مناسبت فرارسیدن 25 ذی‌الحجه که متبرک به شان نزول سوره انسان بوده و بعنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان نامگذاری شده است، سعادتمندی، سرافرازی ، سربلندی ،موفقیت و عزت یکایک خانواده های گرانقدر ایران عزیز و همچنین تمامی بازنشستگان را از درگاه خداوند متعال مسئلت نموده و امیدوارم جامعه امروز و فردای ما همواره از برکات وجودی و تجربیات ارزنده این عزیزان، بهره‌مند گردد.