رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هویت بخشی و خودباوری جوانان راهکار مقابله با آسیب‌های اجتماعی


30 مرداد, 1399 - 00:25 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد :

هویت بخشی و خودباوری جوانان راهکار مقابله با آسیب‌های اجتماعی

آئین اختتامیه جشنواره همگفت جوانان آسیب ستیز با حضور بیدخام مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی و معرفی برگزیدگان به صورت مجازی برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در این مراسم با بیان اینکه هویت بخشی و خودباوری جوانان ، آنها را از آسیب‌های اجتماعی دور می‌کند اظهارکرد:  نقش جوانان در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار است و اجرای این برنامه‌ها سبب می‌شود تا استعدادهای جوانان آشکار گردد.
وی خودباوری جوانان را شرط اصلی شکوفایی و جهش تولید درکشور برشمرد و افزود : هر چه جوانان ما از خودباوری و عزت نفس بیشتری برخوردار باشند جوانان با انگیزه  بیشتری می‌توانند با نوآوری و خلاقیت تحولاتی را در عرصه های مختلف برای کشور رقم بزنند.
بیدخام با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر دارای جایگاه و ظرفیت‌های ارزشمندی است اظهار کرد : جوانان هلال احمرپتانسیل مهمی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی محسوب می شوند 
 وی گفت: با توجه به شرایط جامعه و شیوع بیماری کرونا باید تلاش شود تا از ظرفیت‌های فضای مجازی در راستای اجرای برنامه های خلاقانه در حوزه های مختلف فرهنگی اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت جوانان بیشتر استفاده شود. 
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی افزود : جوانان قشر پرتوان جامعه هستند که اگر بتوان ازایده ها و  خلاقیت آنها استفاده کرد می توانند نقش مهی را در امر توسعه پایداررقم بزنند .
آیین اختتامیه جشنواره مجازی همگفت جوانان آسیب ستیز به صورت آنلاین و با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ، معاون اجتماعی بهزیستی، نماینده شورای فرهنگی مبارزه با مواد مخدر،  مدیر عامل و معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزار شد.