رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بخش الحاقی بیمارستان شهید رجایی با ۱۰۰ میلیارد تومان تکمیل می شود/ قزوین از استان‌های پرظرفیت اما محروم کشور است


4 شهريور, 1399 - 14:42 -- روابط عمومی2
استاندار قزوین:

بخش الحاقی بیمارستان شهید رجایی با ۱۰۰ میلیارد تومان تکمیل می شود/ قزوین از استان‌های پرظرفیت اما محروم کشور است

ااستاندار قزوین گفت: در صور ت تامین ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار بخش الحاقی بیمارستان شهید رجایی را تکمیل می کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه شورای اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین دوشنبه شب با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور، تابش رئیس بنیاد مسکن، بختیاری رئیس کمیته امداد، استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی دوشنبه شب در سالن جلسات مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

هدایت الله جمالی پور در این جلسه اظهارداشت: قزوین از استان‌های پر ظرفیت است که در آثار تاریخی با قدمت چند هزار ساله سال‌ها پایتخت کشور بوده است.

وی بیان کرد: در بخش‌های صنعت، کشاورزی، گردشگری و دانشگاهی ظرفیت‌های ارزشمندی داریم اما میزان بهره مندی ما بسیار پایین است و برخی نقاط ما نیز از محرومیت در رنج است.

استاندار قزوین تصریح کرد: بسیار امیدواریم با سفر مسئولان کشوری به قزوین بتوانیم محرومیت‌ها را کم کنیم و به توسعه استان سرعت بخشیم.

 

جمالی پور از پیگیری معاون رئیس جمهور در اعمال معافیت مالیاتی شعاع ۱۲۰ کیلومتری تشکر کرد و گفت: خوشبختانه شهرک صنعتی کاسپین به حق خود رسید و از معافیت مالیاتی برخوردار شد که از تلاش همه مسئولان استانی و کشوری و نمایندگان قدردانی می‌کنیم.

وی بیان کرد: در اعتبارات جاری با کسری زیادی مواجهیم و قرار گرفتن بودجه استان در ردیف ۲۹ بیانگر مشکلات مهم ما در این بخش است که باید جبران شود.

جمالی پور بیان کرد: هر چقدر مشکلات استان‌ها کمتر شود شاهد کاهش چالش‌های کشور خواهیم بود و در این راستا سفر مسئولان استانی بسیار راهگشا و نتیجه بخش است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های مهم استان یادآور شد: در سال‌های اخیر کارهای مهمی اجرا شده که سد نهب در حال تکمیل شدن است و در صورت تخصیص اعتبار امسال آبگیری می‌شود و سد بالاخانلو با همه مشکلات مالی در اولویت تکمیل قرار دارد و به عنوان یک طرح مهم در دستور کار است.

استاندار قزوین تصریح کرد: جاده‌های استان قزوین در جایگاه ملی قرار دارد و باید به آن نگاه کشوری داشته باشیم و برای تکمیل جاده قزوین به الموت و تنکابن و محورهای روستایی ردیف اعتباری ویژه اختصاص دهیم.

وی بیان کرد: به هر میزان جاده‌های استان ایمن تر شود از هزینه‌های کشور کاسته خواهد شد لذا منطقی است به توسعه راه‌های استان قزوین اهمیت بیشتری داده شود.

جمالی پور اظهار داشت: در استان قزوین بیش از ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی خاکی داریم هر چند انتظار نیست که در کوتاه مدت روکش شود اما باید اعتبارات بیشتری به آن داده شود تا عقب ماندگی را جبران کنیم.

وی اضافه کرد: انتقال آب شرب از سد طالقان به ۱۶ شهر و ۹۴ روستا از مطالبات مهم استان است که به دلیل مشکلات مردم آبیک، این بخش را تفکیک کردیم تا بسرعت اجرایی شود و در کنار آن انتقال آب شاهرود برای ما حیاتی است تا محصولات زیتون زیر کشت رفته و آب شرب مردم هم تأمین شود.

 

استاندار قزوین اظهار داشت: در حوزه آبیاری تحت فشار تعهد استان حدود ۲۰ هزار هکتار بود که همه آن تکمیل شده و در حال حاضر قادریم سالانه ۵ هزار هکتار از اراضی را تحت پوشش آبیاری مدرن قرار دهیم تا منابع آبی مدیریت شود.

جمالی پور افزود: در بخش درمان وضعیت خوبی نداریم و کار زیادی مانده که باید انجام شود البته در هفت سال اخیر به اندازه ۳۰ سال گذشته کار شده اما محرومیت زیاد است.

وی بیان کرد: درخواست داریم طرح الحاقی بیمارستان شهید رجایی با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان تکمیل شود تا این بیمارستان قدیمی از چرخه خدمت رسانی باز نماند.

استاندار قزوین کمبود فضای آموزشی را نیز از دیگر مشکلات استان دانست و تصریح کرد: در فضای آموزشی، فضای قضائی، دادسرا، ساختمان دادسرا و بازرسی کمبود داریم که امیدواریم حمایت لازم صورت گیرد.

جمالی پور افزود: با توجه به افزایش تعداد مددجویان ضروری است اعتبارات این بخش بیشتر شده و برای پوش تصویری صدا و سیما هم اقدام لازم صورت گیرد.

 

وی گفت: برای آزادسازی املاک اطراف دولت خانه صفوی و خرید مدرسه و باشگاه ورزشی در این محدوده به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

استاندار قزوین یادآور شد: خوشبختانه در استان انسجام خوبی میان مسئولان و نمایندگان وجود دارد که موجب شده خدمت رسانی با شتاب بیشتری صورت گیرد.