رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

۱۵ میلیارد تومان از مطالبات معوقه کارگران کنتورسازی پرداخت شد


6 شهريور, 1399 - 22:06 -- روابط عمومی2
خبر خوش استاندار قزوین برای کارگران کنتور سازی :

۱۵ میلیارد تومان از مطالبات معوقه کارگران کنتورسازی پرداخت شد

استاندار قزوین گفت: با پیگیری صورت گرفته و مساعدت‌ نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه ۱۵ میلیارد تومان از مطالبات معوقه کارگران شرکت کنتورسازی تامین و جهت پرداخت به حساب سپرده دادگستری شهرستان البرز واریز شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور با تشریح این خبر خوش، افزود: در حاشیه برنامه‌های دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان قزوین دو مشکل کارگری استان شامل معوقات کارگران شرکت کنتورسازی و مشکل کارگران اخراجی عوارضی‌های استان را با ایشان مطرح و درخواست کردم ما را در تامین اعتبار مطالبات معوقه کارگران کمک کند.

جمالی پور گفت: ایشان ابتدا اجابت این درخواست را مشکل قلمداد کردند اما وقتی گرفتاری و مشکلات خانوادگی این کارگران مطرح شد، متاثر شدند و قول بررسی و پیگیری دادند.

وی اضافه کرد: در مسیر حرکت برای افتتاح فاز دوم طرح هفت دره دهکده باراجین ناگهان با تجمع کارگران کنتور سازی مواجه شدیم که به خاطر معوقات حقوق خود در مسیر حرکت هر مسوولی که به استان می‌آید تحصن می‌کنند.

استاندار قزوین افزود: رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از راننده خواست توقف کند و به جمع کارگران رفته و با تکریم و دوستانه با آنها صحبت کردند.

وی اضافه کرد: تعدادی از کارگران شعار داده و تند صحبت می‌کردند اما دکتر نوبخت با احترام و تکریم با آنها صحبت کردند و از این اتفاق ابراز ناراحتی نمودند.

استاندار قزوین افزود: ایشان قول دادند مشکل آنها را به شکلی جدی پیگیری کرده و حل کنند و قرار شد بعد از جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با سه نفر از نمایندگان کارگران جلسه گذاشته و مشکلات را بررسی کنند.

جمالی پور گفت: در ادامه به صورت مفصل راجع به مشکلات کارگران کنتورسازی و عوارضی با ایشان صحبت کردم و حجم معوقات این دو شرکت را شامل ۱۵ میلیارد تومان مطالبات معوقه کنتورسازی و سه میلیارد تومان اعتبار لازم برای برگشت به کار کارگران عوارضی عرض کردم.

وی اضافه کرد: ایشان کمی مکث کردند و با بزرگواری گفتند اخلاقی و پسندیده نیست در این شرایط به حقوق این افراد بی توجه باشیم.

استاندار قزوین در ادامه افزود: معاون رییس جمهوری اعلام کردند پرداخت این مطالبات را من تعهد می‌کنم و با همکاران خود تماس گرفتند و از من هم خواستند سریعا درخواست تامین اعتبار را خدمت ایشان ارسال کنم.

وی اضافه کرد: در مسیر بازگشت به مهمانسرا با تحصن کارگران عوارضی مواجه شدیم چون آنها هنوز از عنایت و محبت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر نداشتند بنابراین آنها را به داخل مهمانسرا دعوت کرده و در جریان امر قرار دادیم.

جمالی پور گفت: آنها ابتدا این خبر را باور نمی‌کردند چون پیگیری‌های آنها در گذشته به نتیجه نرسیده بود و ‌اصرار کردند از زبان خود آقای دکتر نوبخت هم این قول را بشنوند.

وی گفت: دونفر از آنها با ما به داخل مهمانسرا آمدند و پس از اطمینان از این وعده، خوشحال شده و رفتند.

جمالی پور گفت: از روز بعد چندین بار دکتر نوبخت با اینجانب صحبت کردند و بر ایفای تعهد و وعده خود تاکید نمودند تا اینکه خوشبختانه امروز این وعده تحقق یافت و باید از بزرگواری،محبت و وفای به عهد ایشان سپاسگزاری کنم.