رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ورود استان قزوین به وضعیت فوق قرمز/ظرفیت بیمارستان بوعلی تکمیل شد


23 شهريور, 1399 - 17:27 -- روابط عمومی2
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان:

ورود استان قزوین به وضعیت فوق قرمز/ظرفیت بیمارستان بوعلی تکمیل شد

معاون سیاسی استاندار گفت: گفت: ظرفیت تخت های بیمارستان بوعلی تکمیل شده و ما مجبوریم از ظرفیت سایر بیمارستان ها استفاده کنیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار و جانشین ستاد کرونا استان قزوین در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین بیان کرد: امروز شاهدیم که کرونا نفس تازه کرده و شرایطی به مراتب شدیدتر از اسفندماه و فروردین ماه را تجربه می کنیم.

وی گفت: بنظر می رسد برخی گمان می کنند این هشدارها مزاح بوده در حالی که شرایط کرونا پیچیده تر از اوایل شده و مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اظهار کرد: ظرفیت تخت های بیمارستان بوعلی تکمیل شده و ما مجبوریم از ظرفیت سایر بیمارستان ها استفاده کنیم. امروز بالغ بر ۳۲۰ بیمار کرونایی در استان بستری هستند و این منهای کسانی است که در منزل درمان می شوند.

حبیبی با اشاره به آمادگی بیمارستان های استان برای بستری بیماران کرونایی عنوان کرد: در حال حاضر به همه بیمارستان های دولتی،تأمین اجتماعی و خصوصی اعلام آماده باش شده و پیش بینی ما افزایش این آمار طی هفته های آینده است. 

وی ضمن تأکید بر نظارت دقیق بر عملکرد خدمات شهری افزود: بحث رعایت اصول بهداشتی در سرویس حمل و نقل عمومی به ویژه سرویس مدارس باید با نظارت کامل انجام شود و فعالیت حداکثری اتوبوس ها با ظرفیت حداقلی اجرا شود اما مینی بوس ها به هیچ وجه نباید فعالیت نمایند. 

جانشین ستاد کرونا استان قزوین تصریح کرد: مسئولان صمت و اتاق اصناف باید مراقبت و برخوردهای جدی تری در بحث بازار داشته باشند. ادارات و مراکز دولتی نیز با شدت بیشتری پروتکل ها را رعایت کنند. چاره کار تعطیلی نیست.

وی اضافه کرد: حضور در کلاس های درس برای دانش آموزان اختیاری است و اگر مدیر مدرسه تشخیص داد در مدرسه پروتکل ها رعایت می شود می توان کلاس ها را حضوری برگزار کرد در غیر این صورت کلاس ها غیر حضوری می باشد.

حبیبی نقش رسانه ها در اطلاع رسانی را بسیار مهم خواند و ضمن تقدیر از رسانه های استان در عرصه اطلاع رسانی خاطرنشان کرد: رسانه ها بسیار فعال بودند و نه تنها از سوی رسانه ها حاشیه سازی نشد بلکه برخی خبرنگاران با حضور در مراکز پرخطر، مردم را تشویق به رعایت پروتکل ها کردند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بیان کرد: یکی از مشکلات، تامین واکسن آنفلوآنزا است و با توجه به دغدغه مردم در این زمینه، از دانشگاه علوم پزشکی انتظار می رود که این واکسن را به سرعت تامین و وارد بازار نماید.

حبیبی گفت: نکته مهم این است که با عواملی که اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند با شدت برخورد خواهد شد تا عبرتی برای سایرین باشد. همه باید پای کار باشند تا بتوانیم مانند مرحله اول از این گذر عبور نماییم.