رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تاریخ و فرهنگ قزوین متعلق به کشور و آیندگان است


27 شهريور, 1399 - 14:20 -- روابط عمومی2
استاندار قزوین:

تاریخ و فرهنگ قزوین متعلق به کشور و آیندگان است

استاندار قزوین گفت: تاریخ و فرهنگ قزوین علاوه بر مردمان این دیار، به آیندگان و همه کشور نیز تعلق دارد و به همین لحاظ باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت‌الله جمالی‌پور روز پنجشنبه در حاشیه سفر مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به قزوین، اظهار داشت: رعایت حقوق عمومی مردم در تصمیم گیری‌های مسوولان اجرایی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی، اعتمادسازی را باعث پیشرفت و آبادانی دانست و اظهار داشت: بی اعتمادی نکته تاریکی در امر مدیریت محسوب می‌شود و  به همین لحاظ داشتن اعتماد و تفویض اختیارات لازم به بخش‌های مختلف باعث می‌شود تا ضمن اعتماد مردم به نظام و حکومت و حفظ سرمایه‌های انقلاب، کارها نیز با پیشرفت مناسب صورت بگیرد. 

استاندار قزوین با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای مردم بود، گفت: رفتارهای ما مسوولان باید با شعارهایی که سر می‌دهیم همخوانی داشته باشد و اگر قرار باشد به حقوق مردم توجه کنیم باید کارهای خود را نیز جدی بگیریم.

جمالی‌پور خاطرنشان کرد: اگر قرار است برای توسعه یک مکان، اقدام به تملک واحدهای مسکونی آن منطقه کنیم، بهتر است قبل از این کار مکانی را به ارزش افزوده همان منطقه در نظر بگیریم و سپس با واگذاری آن به شهروندان، جلوی خسارت و ضررهای احتمالی آنان را بگیریم.

وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی باید تنها به حوزه گردشگری اکتفا نکرده و در بخش میراث و حفظ و نگهداری از آثار تاریخی نیز گام‌های اساسی بردارد، تاکید کرد: نباید خدای ناکرده با تصمیم‌گیری‌های غلط خود باعث شویم تا مردم از ما دور شوند و اگر توانایی انجام یک پروژه را نداشته باشیم نباید مردم را به زحمت و عذاب بکشانیم چرا که آنان نقش اصلی را در ایجاد انقلاب و در ادامه نیز با فداکاری‌های خود باعث تقویت ستون‌های این نظام شده‌اند.

جمالی‌پور خاطرنشان کرد: در بخش توسعه و مرمت صحن امامزاده حسین باید اقدامات جدی‌تری نسبت به گذشته صورت گیرد و مشکلات مردم منطقه تا ۲ ماه آینده نیز حل و فصل شود چرا که می‌توانیم با اقتصادی کردن طرح، منافع زیادی را بدون کمک مالی دولت برای این شهر و استان ایجاد کنیم و شورایعالی شهرسازی نیز برای بازنگری چنین طرح‌هایی باید مصلحت منطقه را نیز مورد بررسی دقیق‌تر خود قرار دهد.