رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قزوین مملو از فرهنگ،هنر و ارزش‌های تاریخی است/توجه به مساله اقتصاد هنر زمینه اعتلای فعالیت‌هاو برنامه‌های هنری در استان را فراهم می کند


23 مهر, 1399 - 08:23 -- روابط عمومی2
استاندار قزوین:

قزوین مملو از فرهنگ،هنر و ارزش‌های تاریخی است/توجه به مساله اقتصاد هنر زمینه اعتلای فعالیت‌هاو برنامه‌های هنری در استان را فراهم می کند

استاندار قزوین توجه به مساله اقتصاد هنر را زمینه ساز اعتلای فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان دانست و گفت: تولیدات آثار هنری باید به درآمد پایدار منجر شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور در بازدید از نمایشگاه خوشنویسی هنرمندان قزوینی که به مناسبت هفته خوشنویسی انجام شد و همچنین در جمع هنرمندان این رشته افزود: هنر خوشنویسی ریشه در ذات قزوین و اهالی آن دارد و باید از این هنر در مسیر بهبود اقتصاد هنر این دیار بهره گرفت.
وی از خوشنویسی به عنوان مقوله ای فرهنگی یاد کرد و افزود: این هنر باید به یکی از نمادها و برندهای اصلی معرفی قزوین تبدیل شود.
جمالی پور اظهار داشت : قزوین مملو از فرهنگ،هنر و ارزش‌های تاریخی است و باید از همه امکانات برای معرفی ظرفیت‌های این استان در عرصه‌های مختلف استفاده کرد.
وی ادامه داد: هنر باید نسل به نسل منتقل شود چرا که شناسنامه تاریخی مردم ایران است و بخشی از این مسوولیت بر عهده هنرمندان است.
نماینده عالی دولت در استان قزوین افزود: در حوزه فرهنگ و هنر مشکلات بسیار زیادی وجود دارد و این مشکلات به هیچ وجه قابل انکار نیست.
وی تصریح کرد: می‌توان با تحرک بیشتر و هم‌افزایی نهادها و کانون‌های فرهنگی در راستای پویایی و اعتلای فرهنگ و هنر این شهر و استان هرچه بیشتر گام برداشت.
جمالی پور با اشاره به جایگاه هنر خوشنویسی در استان قزوین افزود: هنرمندان باید با رویکرد تجاری سازی آثار را در کنار ترویج و اشاعه و آموزش این هنر دنبال کنند.
استاندار قزوین بر ضرورت برگزاری کلاس‌های آموزشی در بخش‌های مختلف برای ارتقای هنر خوشنویسی تاکید کرد و گفت: خوشنویسی در قزوین یک هنر پویا و رو به رشد است.
وی اظهار داشت:  باید مسیر برای تعالی هرچه بیشتر هنر و هنرمندان در استان هموار شود و موانع و محدودیت ها در این زمینه برداشته شود.
جمالی پور افزود: وجود نارسایی ها و مشکلات نباید در بین هنرمندان ناامیدی ایجاد کند زیرا ناامیدی‌ها باعث ایجاد گسست اجتماعی می‌شود.
وی برضرورت انسجام تشکل‌های مختلف در حوزه هنرمندان تاکید و تصریح کرد: فعال شدن انجمن‌های هنری می‌تواند صدای هنرمندان را رساتر کند.
جمالی پور نقش هنرمندان را در ترویج پیام‌های اجتماعی جامعه بسیار موثر و کارآمد دانست و افزود:استان قزوین با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی غنی در این عرصه موفق ظاهر شود.

وی تاکید کرد: در حد توان از هنرمندان حمایت خواهیم کرد و از شهرداری قزوین می خواهیم تا مکان مناسبی برای ارائه آثار هنرمندان در شهر دایر کند.