رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

امروز تولیدکنندگان، سربازان و فرماندهان حاضر در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمنان هستند/استانداردها حداقلی ترین ضوابط برای تضمین سلامت مصرف کنندگان هستند


23 مهر, 1399 - 14:53 -- روابط عمومی2
استاندار قزوین:

امروز تولیدکنندگان، سربازان و فرماندهان حاضر در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمنان هستند/استانداردها حداقلی ترین ضوابط برای تضمین سلامت مصرف کنندگان هستند

استاندار قزوین تولید را بستر ایجاد امنیت در ابعاد مختلف دانست و گفت: تولیدکنندگان در کنار نیروهای مسلح سازندگان امنیت در کشور و رزمندگان حاضر در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمن هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور در نشست تجلیل از مدیران کنترل کیفی برتر و واحدهای تولیدی نمونه استاندارد قزوین که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی استاندارد انجام شد، افزود:  امروز تولیدکنندگان، سربازان و فرماندهان حاضر در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمنان هستند،افزود: همه وظیفه داریم تا از رزمندگان خود در این جنگ که با تلاش در عرصه تولید و صنعت برای ما امنیت اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و نظامی تولید می کنند، حمایت و پشتیبانی کنیم.

استاندار قزوین، جنگ اقتصادی را سخت تر از جنگ نظامی دانست و اظهار داشت: در نبرد نظامی دشمن مجبور است برخی معاهدات بین المللی از جمله عدم حمله به غیرنظامیان را رعایت کند اما چنین چیزی در جنگ اقتصادی وجود ندارد و حملات آن همه افراد جامعه را نشانه می گیرد و می تواند ناجوانمردانه تر از حملات نظامی باشد که این موضوع را در جلوگیری از ارسال دارو توسط دشمن به کشور شاهد هستیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود یکی از راه های مهم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن را رشد و جهش تولید نام برد و گفت: از سوی دیگر باید توجه داشت که اولین و مهم ترین عنصری که در شرایط فعلی استقلال و حاکمیت کشورها را تامین می کند، تولید است.

استاندار قزوین با بیان اینکه تولید عزت و اقتدار کشورها را افزایش می دهد و پایه و اساس تحولات اجتماعی و اقتدار نظامی جوامع و حاکمیت ها در توجه به این مقوله نهفته است،افزود: امنیت در ابعاد مختلف برای جامعه با اتکا به تولید به دست می آید که این مهم اهمیت بالا و جایگاه ویژه این بخش را می رساند.

وی با اشاره به نام گذاری سال ها در یک دهه اخیر به نام تولید از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به درستی و با درک عمیق و شناخت مناسب از اهمیت تولید، نام سال ها را انتخاب می کنند و این نشان می دهد همه ما باید برای رونق و جهش این بخش تلاش کنیم.

جمالی پور با بیان اینکه تولید نیازمند قوانین و ضوابطی است که رعایت نکردن آنها سلامت و ایمنی جامعه را به خطر می اندازد،افزود: برای تامین امنیت و ایمنی مردم باید محصولات و خدمات در قالب استانداردهای تدوین شده به تولید برسند و عرضه شوند.

استاندار قزوین اظهار داشت: استانداردها حداقلی ترین ضوابط برای تضمین سلامت محیط زیست و ایمنی و سلامت مصرف کنندگان هستند که باید تولیدکنندگان به آنها توجه جدی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: همه باید در کنار تولیدکنندگان و حامی آنها باشند و تولیدکنندگان نیز باید برای حفظ اقتدار و جایگاه خود در کنار استاندارد قرار داشته باشند.

جمالی پور در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه تمدن ایران در جهان بی نظیر بوده است،افزود: در زمانی که اروپا در تحوش قرار داشت ایران پر از دانشمند و مهد علم بوده و امروز مبنای خیلی از تحولات و پیشرفت های بشر در جهان با اتکا به علم و تجربیات و دانش ایرانیان به دست آمده است.

استاندار قزوین ادامه داد: با چنین پیشینه غنی و درخشانی، شایسته نیست که امروز با جایگاه اقتصادی که شایسته آن هستیم، فاصله زیادی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه همه در وضعیت موجود مقصر هستیم،افزود: با بررسی دقیق پدیده ها و شاخص ها درمی یابیم که بیش از ۷۰ درصد وضعیت موجود اقتصادی ما به دلیل ساختارها و روش های نادرست و بی تفاوتی ها و عدم باور ما نسبت به روش های صحیح و حرکت های اصولی حاصل شده است.

استاندار قزوین اظهار داشت: یکی از اشتباهات بزرگ ما این نست که توجهی نسبت به گذشته و تاریخ نداریم و بدون استفاده از تجربیات قبلی می خواهیم با عجله تنها به مسیری که برای خود ترسیم کرده ایم برسیم و در بین راه زمین می خوریم.

وی با بیان اینکه باید ببینیم چرا سامسونگ کره که ۲ سال پس از کارخانجات پارس و ارج ایران پا به عرصه تولید گذاشت به یک برند مطرح بین المللی که بازار جهانی را به تسخیر خود درآمد تبدیل شد و یا چرا ایران خودروی ما که یک زمان کره ای برای آموزش به آن می آمدند این وضعیت را پیدا کرده و کره ایها که یک زمان آرزو داشتند پیکان تولید ایران خودرو را سوار شوند، امروز سوار شدن به خودروهایشان برای ما به آرزو تبدیل شده است؟

جمالی پور ادامه داد: پاسخ به این سوالات و درس گرفتن از تجربیات گذشته می تواند آینده اقتصادی میهن ما را تضمین کند.

استاندار قزوین اظهار داشت: در زمان دفاع مقدس مردم با کمترین بنیه و با کمترین داشته های خود جبهه های جنگ را پشتیبانی می کردند اما امروز وقتی دولت می گوید ارز و طلا نخرید چرا که موجب کاهش ارزش پول ملی می شود شاهد هجوم برای خرید آنهاست که این نشان می دهد نیازمند تجدید نظر در رفتارها و تکیه به ارزش و فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی خود هستیم.

وی اظهار داشت: ما بهترین دین و مذهب دنیا را در اختیار داریم و همچنین دارای یک تاریخ گرانسنگ و فرهنگ غنی هستیم و همچنین شهدای عزیز را که جانشان را برای حفظ این میهن و نظام فدا کردند را داریم که با اتکا به آنها می توانیم به قله های رفیع عزت و اقتدار در همه عرصه ها از جمله در بخش اقتصاد برسیم بدون اینکه شاهد گران فروشی، کم فروشی و رعایت نکردن استانداردها باشیم.