رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

محرومیت 12 هزار خانوار در استان قزوین از نعمت گاز شهری


14 آبان, 1399 - 11:10 -- کارشناس۱
مدیر کل دفتر امور شهری :

محرومیت 12 هزار خانوار در استان قزوین از نعمت گاز شهری

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری گفت: 12 هزار خانوار در استان قزوین از نعمت گاز شهری محروم هستند و از طریق توزیع نفت سفید و کپسول گاز، سوخت مورد نیاز آنها تأمین می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مصطفی صالحی، مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین در جلسه کمیته حمل و نقل و سوخت استان با اشاره به مشکلات نواحی روستایی در خصوص تأمین سوخت این مناطق گفت: با توجه به در پیش بودن فصل سرما در کمترین زمان ممکن باید مشکلات اینترنت و سفارش اینترنتی تأمین سوخت مناطق روستایی حل شود.

وی افزود: خوشبختانه در زمینه توزیع کپسول گاز مایع در استان، مشکلی وجود ندارد و در ماه گذشته بیش از ۷۵ درصد سهمیه سوخت گاز مایع جذب و توزیع گردیده است.

صالحی خاطرنشان کرد: فرمانداران مکلف به پیگیری فرآیند ثبت نام تأمین سوخت روستاها هستند و باید با هماهنگی شرکت توزیع نفت اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: سازمان صمت موظف است تخلفات عاملین پخش سوخت در مناطق مختلف استان را پیگیری کند.

مدیرکل دفتر امور شهری استان با اشاره به نیازهای برخی از مشاغل به گاز مایع گفت: برخی از مشاغل از قبیل ایزوگام کاران و جوشکاران نیاز فراوانی به سوخت گاز مایع دارند که باید با هماهنگی اصناف اقدامات لازم برای تأمین سوخت آنها انجام شود.

صالحی به موضوع استانداردسازی فرآیند سوخت رسانی و تامین آن اشاره کرد و گفت: باید به موضوع استاندارد توجه ویژه‌ای شود.


وی فرآیند ثبت نام سوخت در مناطق روستایی را یک مشکل جدی برای ساکنان مناطق روستایی عنوان کرد و اظهارداشت: باید برای رفاه حال این افراد اقدامات مناسب و مطلوبی صورت گیرد.

مدیرکل دفتر امور شهری استان در خصوص توزیع سیلندر گاز نیز گفت: مسئله حمل سوخت گاز مایع بسیار مهم بوده و اقداماتی در زمینه تغییر شرکت حمل آن باید انجام شود.

صالحی در پایان ضمن قدر دانی از تمامی دستگاه های ذیربط بابت عملکرد مناسب آنها در جذب و توزیع سهمیه سوخت مایع استان گفت: تمامی مصرف کنندگان این سوخت می توانند با ثبت نام در سامانه سدف، به صورت انلاین و افلاین از سهمیه سوخت خود با قیمت مصوب بهره مند شوند.