رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح «هر معلم ۳ دقیقه با کرونا»، اجرایی شود


19 آبان, 1399 - 12:26 -- روابط عمومی2
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین:

طرح «هر معلم ۳ دقیقه با کرونا»، اجرایی شود

حبیبی گفت: معلمان در بستر مجازی حداکثر به مدت سه دقیقه در کلاس‌های درسی خود دانش آموزان را توجیه کنند تا ضمن مراعات اصول بهداشتی،شاهد کاهش تبعات کرونا باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین، یکی از محورهای اثرگذار مقابله با این ویروس را آموزش و فرهنگ سازی دانست و بیان کرد: به معلمان توصیه می‌شود راه مقابله با این بیماری را به دانش‌آموزان خود آموزش دهند.
وی گفت: معلمان به جهت تجربه‌ای که در این حوزه پیدا کرده‌اند، می‌توانند نقش آفرینی کرده و توصیه‌های بهداشتی و مراقبت‌های اولیه جهت مقابله با این بیماری را به دانش‌آموزان خود انتقال دهند.
حبیبی ضمن اشاره به آمار ۲۳۵ هزار نفری دانش‌آموزان و حدود ۱۶ هزار نفری فرهنگیان شاغل استان، اظهار کرد: اگر راه‌های مقابله با این ویروس از طریق معلمان به دانش‌آموزان آموزش داده شود و بر انجام دستورالعمل‌ و توصیه‌های بهداشتی این بیماری تاکید گردد، می‌توان طیف گسترده‌ای از آحاد جامعه را در بحث پیشگیری از بیماری کرونا آموزش داد.
جانشین ستاد پیشگیری از کرونا استان قزوین عنوان کرد: با اطمینان می‌توان گفت که چنانچه این مساله در کلاس‌های درس به مورد اجرا درآید به طور تقریبی تمام خانواده‌ها تحت تاثیر آموزش‌های اولیه و آشنایی با مقابله این ویروس قرار می‌گیرند.
وی افزود: از معلمان محترم انتظار داریم تا در شرایط کنونی که به صورت مجازی با تمامی دانش‌آموزان در ارتباط هستند، حداکثر به مدت سه دقیقه در کلاس‌های درسی خود دانش آموزان را توجیه کنند تا ضمن مراعات اصول بهداشتی، مراقب والدین خود باشند و این توصیه‌ها را نیز به والدین خود منتقل کنند.
حبیبی گفت: با انجام چنین اقداماتی، روزانه موضع کرونا و آثار مخرب آن آموزش داده خواهد شد و چنانچه معلمان اهتمام کنند‌‌، آموزش بیماری کرونا در سطح جامعه فراگیر شده و قطعا نقش موثری در پیشگیری از این بیماری خواهد داشت.