رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نشست بررسی طرح "ایده تا بازار" برگزار شد


19 آبان, 1399 - 13:56 -- banovan
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین:

نشست بررسی طرح "ایده تا بازار" برگزار شد

"صدیقه ربیعی" مدیرکل امور زنان و خانواده در نشستی که با حضور مدیران پارک علم و فناوری و آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد، ضمن اشاره به اولویتهای شناسایی شده استان در سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده گفت: از مهمترین اولویتهای شناسایی شده استان در حوزه زنان ، افزایش آمار فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی و بالابودن نرخ بیکاری در بین زنان واقع در سن فعالیت است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

این مسئول بیان داشت: افزایش آمار فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی یک تهدید جدی است و بایستی بتوانیم با همکاری و همراهی دستگاهها آنرا مدیریت کنیم و با ایجاد فرصتهای شغلی می توان قدم بزرگی را در زمینه کاهش آسیبهای اجتماعی در جامعه برداشت.
ربیعی افزود: با توجه به اینکه ظرفیت دولتی برای اشتغال  فارغ التحصیلان دانشگاهی وجود ندارد بنابراین فارغ التحصیلان می بایست به سمت کارآفرینی، راه اندازی کسب و کارهای نو- خرد- خانگی و اشتغالهای دانش بنیان سوق داده شوند تا بتوانیم معضل بیکاری را در جامعه برطرف کنیم.
وی در ادامه به ظرفیت پارک علم وفناوری در جهت حمایت از ایده های برتر اشاره کرد وگفت  نگاه ویژه به مراکز فناور منجر به تبدیل ایده به ثروت و درآمد پایدار خواهد شد و یقیناً متعاقب آن نیز بانوان صاحب ایده با حمایت پارک علم وفناوری به بانوان کارآفرین تبدیل خواهند شد.
وی اظهار داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بعنوان سکاندار اصلی آموزش مهارت در سطح استان از ظرفیتهای کارگاهی قابل توجهی برخوردار است که پارک علم و فناوری می تواند از این ظرفیت در راستای نمونه سازی برای صاحبان ایده استفاده نماید.
ربیعی هم چنین بیان داشت: با تعامل بین دستگاهی، بهتر  می توان بستر تبدیل ایده به محصول را در استان فراهم نمود و با عملیاتی کردن زنجیره ارزش ایده تا بازار، ایده به ثروت ماندگار تبدیل خواهدشد.
در خاتمه ، نشست مذکور منجر به انعقاد تفاهم همکاری سه جانبه بین اداره کل امور زنان و خانواده، پارک علم و فناوری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در راستای آموزش و اشتغالزایی به بانوان فارغ التحصیل دانشگاهی جویای کار  شد.