رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

از امروز ساعت ۱۸ فعالیت صنوف تعطیل می شود/مدیران، مراقب فعالیت صنوف باشند


20 آبان, 1399 - 08:58 -- روابط عمومی2
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین:

از امروز ساعت ۱۸ فعالیت صنوف تعطیل می شود/مدیران، مراقب فعالیت صنوف باشند

حبیبی گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، از ۲۰ آبان‌ماه تا ۲۰ آذرماه سال‌جاری فعالیت واحد‌های صنفی محدود شده و صنوف تا ساعت ۱۸ ملزم به فعالیت می باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار و جانشین ستاد پیشگیری از کرونا استان قزوین در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین با اشاره به آغاز محدودیت فعالیت صنفی در استان بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، از ۲۰ آبان‌ماه تا ۲۰ آذرماه سال‌جاری فعالیت واحد‌های صنفی محدود شده و صنوف تا ساعت ۱۸ ملزم به فعالیت می باشند.

وی با اشاره به فعالیت کسبه سه حوزه دارویی، بهداشتی و غذایی گفت: تمام صنوف، کسبه و بازار به جز صنوفی که مایحتاج ضروری مردم را در حوزه مواد غذایی، دارویی و بهداشتی تامین می کنند از فردا، فقط تا ساعت ۱۸ می توانند فعالیت کنند.

حبیبی عنوان کرد: همه صنوف، کسبه، بازار ملزوم به رعایت این مصوبه ملی بوده و سازمان صمت استان، اتاق اصناف، رؤسای اتحادیه ها و نیروی انتظامی ملزم به نظارت و برخورد جدی با متخلفین هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اظهار کرد: هر صنفی که از ساعت ۱۸ فعالیت خود را تعطیل نکند، رئیس و مدیر آن صنف و رسته به دستگاه قضایی معرفی خواهد شد و قطعا برخورد قانونی جدی انجام می شود.

وی با اشاره به این که تعطیلی و محدودیت های موجود جهت حفظ سلامت مردم می باشد از همشهریان محترم خواست تا با ستاد کرونا جهت اجرای جدی مصوبات ستاد همکاری لازم را داشته باشند و از بازارگردی و تردد در فضاهای شلوغ خودداری نمایند تا از فردا شاهد خلوت شدن خیابان ها و مهار این بیماری مهلک باشیم.

جانشین ستاد پیشگیری از کرونا استان قزوین ضمن اشاره به اینکه برخی مشاغل شامل تعطیلی دوهفته ای می باشند تصریح کرد: تالارهای پذیرایی، آرایشگاه های زنانه و مردانه، کافه ها، قهوه خانه ها و چایخانه ها و صبحانه سراها به مدت دو هفته به طور کامل تعطیل می باشند و رستوران ها و فست فود ها فقط به صورت غذای بیرون بر فعالیت خواهند کرد.

حبیبی در پایان با اشاره به وضعیت استان در روزهای کرونایی گفت: در حال حاضر از ظرفیت بیمارستان ارتش و مراکز درمانی نیروهای مسلح استفاده می کنیم و توصیه ما به همشهریان عزیز این است که تا حد ممکن در صورت ابتلا به بیماری در خانه بمانند و دوره درمان خود را در خانه بگذرانند.