رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مالکان برای انجام تملکات طرح امامزاده‌ حسین(ع) با مسئولان همکاری کنند


22 آبان, 1399 - 10:51 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

مالکان برای انجام تملکات طرح امامزاده‌ حسین(ع) با مسئولان همکاری کنند

معاون استاندار قزوین گفت:‌ تمامی تسهیلات ممکن برای فروش املاک باقی‌مانده در طرح توسعه امامزاده حسین(ع) در اختیار مالکان قرار گرفته و حالا نوبت مالکان است که برای انجام تملکات این طرح با مسئولان همکاری کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد در آخرین جلسه ستاد ساماندهی امامزاده حسین(ع) که  در محل صحن این امامزاده برگزار شد، اظهار داشت: نسبت به 2 هفته پیش اقدامات بیشتر و مناسب‌تری از سوی دستگاه‌های مجری و متولی طرح به ویژه سازمان اوقاف و اداره کل راه و شهرسازی انجام شده است.

وی با بیان اینکه 10 میلیارد تومان به عنوان پیش‌پرداخت آغاز تملکات و خرید پلاک‌های ملکی باقی‌مانده در اختیار شهرداری قزوین گذاشته شده است، گفت: از طرفی مجوزهای تملک قانونی از طریق ماده قانون توسط شهرداری اخذ شده که اگر چنانچه برخی مالکان مایل به توافق نبودند، تملکات از طریق قانونی انجام شود.

فرخزاد اضافه کرد: در حال حاضر همه مقدمات برای اتمام و تکمیل تملکات فراهم شده و حالا نوبت مالکان پلاک‌های اطراف امامزاده حسین(ع) است و باید برای فروش یا تهاتر املاک یا زمین‌هایشان که در طرح توسعه امامزاده حسین(ع) قرار دارد، توافق لازم با کارگزار و مجری طرح را داشته باشند.
املاک با 30 درصد بالاتر از قیمت کارشناسی خریداری شود

معاون استاندار قزوین با ذکر اینکه این مجوز به کارگزار داده داده شده تا 71 پلاک باقی‌مانده را تا 30 درصد بالاتر از قیمت کارشناسی خریداری کند، گفت: درخواست ما این است که اهالی محله کهن دباغان همکاری لازم را جهت تسریع در طرح توسعه امامزاده حسین(ع) داشته باشند.

فرخزاد افزود: 2 گزینه برای مالکان وجود دارد که اولی فروش ملکشان به 30 درصد بالاتر از قیمت کارشناسی روز و دومی تهاتر زمین یا واحد مسکونی‌شان با یک زمین یا واحد مسکونی مشابه در محله‌های نزدیک محله دباغان است.

وی با تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی شفاف به مالکان و افراد ذی‌نفع در طرح توسعه امامزاده حسین(ع) ادامه داد: در همین راستا هفته بعد جلسه مشترکی بین اعضای ستاد ساماندهی و اهالی محله دباغان که املاک یا خانه‌هایشان در فاز نخست طرح توسعه امامزاده حسین(ع) قرار دارد، برگزار می‌شود.