رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

" وبینار آموزشی مقابله با کرونا " با حضور نمایندگان سازمانهای مردم نهاد استان برگزار شد


23 آبان, 1399 - 00:01 -- خبر
مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین خبر داد:

" وبینار آموزشی مقابله با کرونا " با حضور نمایندگان سازمانهای مردم نهاد استان برگزار شد

رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید به مطالبه عمومی تبدیل شود
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با بیان اینکه برای مقابله با موج سوم بیماری کرونا نیازمند مشارکت اجتماعی هستیم، گفت: استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید به مطالبه و فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام  در ابتدای این جلسه  با اشاره به نقش سازمان‌های مردم نهاد در راستای مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: با توجه به مسوولیت اجتماعی جهت مقابله با این بیماری، نیازمند  مشارکت فعال تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در جامعه هستیم.

وی با تاکید بر استفاده مردم از ماسک هنگام خروج از منزل، تصریح کرد: یک از راه‌های موثر برای مقابله و جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا، استفاده از ماسک و رعایت موارد بهداشتی و دستورالعمل‌های موجود در این زمینه است تا دیگران نیز ضمن تشویق، این فرهنگ را در بین اقشار جامعه نهادینه کنند.

این مسوول حوزه اجتماعی، رسالت سازمان‌های مردم نهاد در مبارزه و مقابله با بیماری کرونا را بسیار با اهمیت دانست و یادآور شد: با توجه به اینکه این ویروس به یک مساله حاد و چالشی در جامعه تبدیل شده، یکی از راهکارهای مقابله با آن، مشارکت‌های اجتماعی تشکلهای مردم نهاد  در کنترل این بیماری  است.

به گفته بیدخام، در این روزهای کرونایی، بسیاری از گروه‌های مردمی به صورت داوطلبانه جلوه‌هایی زیبایی از انسانیت مبتنی بر باور مومنانه جامعه را از خود به نمایش گذاشته‌اند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با بیان اینکه در موج نخست و دوم شیوع ویروس کرونا و با همت تشکل‌های مردم‌نهاد و سایر گروه‌های مردمی توانستیم از این بحران عبور کنیم، تاکید کرد: هم اکنون و در موج سوم این بیماری با توجه به وضعیت بحرانی موجود، بیش از هر زمان دیگری نیازمند مشارکت اجتماعی و حرکت‌های خودجوش و داوطلبانه مردم کشورمان هستیم.

 گفتنی است وبینار آموزشی و مشاوره صبح امروز با حضور خانم دکتر یزدی نماینده دانشگاه علوم پزشکی قزوین و نمایندگان سازمانهای مردم نهاد استان برگزارو در این کارگاه غیر حضوری  پیرامون راهکارهای پیشگیری و مقابله با کرونا ، مراقبت از بیماران کرونایی در طرح محله محور و نحوه مشارکت تشکلهای مردمی در این طرح مطالبی بیان گردید .