رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

همراهی بازاریان قزوین با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا


23 آبان, 1399 - 22:22 -- روابط عمومی2
جانشین و سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان قزوین:

همراهی بازاریان قزوین با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین با اشاره به اینکه یکی از عوامل اصلی در شروع بیماری کرونا بازارگردی و تجمع در بازار است، گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شده اصناف و کسبه از ۲۰ آبان به مدت یک ماه از ساعت ۱۸ فعالیت خود را تعطیل کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،
منوچهر حبیبی گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شده اصناف و کسبه از ۲۰ آبان به مدت یک ماه از ساعت ۱۸ فعالیت خود را تعطیل کنند. این اقدام در راستای کاهش قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا بوده است چون یکی از عوامل اصلی در شیوع کرونا بازارگردی و تجمع در بازار است.
 
وی ادامه داد: با ابلاغ مصوبه و با پیگیری خوب و قابل تقدیر سازمان صمت، اتاق اصناف و روسای اتحادیه‌ها بازاریان به این درخواست ستاد کرونا پاسخ مثبت دادند و در یک حرکت خودجوش و داوطلبانه نسبت با همراهی با این مصوبه اقدام و محل کسب خود را تعطیل کردند.
 
جانشین ستاد مقابله با کرونای قزوین عنوان کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در روز دوم بیش از ۹۰ درصد کسبه سطح استان در موعد مقرر یعنی ساعت ۱۸ نسبت به تعطیلی محل فعالیت خود اقدام کردند البته در معابر اصلی و خیابان‌های پر ترافیک و پرتردد از جمله خیابان‌های امام، خیام، نادری و طالقانی قزوین تقریباً ۱۰۰ درصد کسبه به این درخواست پاسخ مثبت دادند و نسبت به تعطیلی اقدام کردند.
 
وی خاطرنشان کرد: بازار در اقدام خودجوش و موثر خود بار دیگر به یاری و کمک کادر بهداشت و درمان شتافت و در واقع حرکت قابل ستایش اسفند و فروردین را تکرار کرد. قریب به ۳۴ هزار نفر در این حرکت بهداشتی اقدام به تعطیلی محل فعالیت خود کردند. حدود ۵۰۰۰ فعالیت که مایحتاج ضروری مردم را تامین می‌کنند بعد از ساعت ۱۸ فعالیت دارند.
 
بنابر اعلام روابط عمومی استانداری قزوین، حبیبی عنوان کرد: کسبه و بازاریان به مسئولیت اجتماعی خود عمل کرده و پای‌بند بودند لذا از مردم هم توقع و انتظار می‌رود که رفت و آمد خود به بازار را محدود کنند تا هرچه سریع‌تر بتوانیم این بیماری را کنترل و مهار کنیم. طبیعتاً با تعطیلی بازار از ساعت ۱۸ به بعد انتظار می‌رود که در پیاده‌رو تردد نداشته باشند و معابر سطح شهر نیز از خودرو خلوت شود.
 
جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین با بیان اینکه همه باید به مهار کرونا کمک کنند، متذکر شد: بازاریان به صحنه آمدند و مردم نیز باید بازارگردی را محدود کنند و رانندگان هم خیابان‌ها را خلوت کنند و تنها با همراهی مردم است که کرونا از بین خواهد رفت.