رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کارت مهارت استادکاران ساختمانی آموزش‌ندیده استان قزوین باطل شود


25 آبان, 1399 - 13:59 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

کارت مهارت استادکاران ساختمانی آموزش‌ندیده استان قزوین باطل شود

معاون عمرانی استاندار با تاکید بر لزوم آموزش به استادکاران تصریح کرد: ‍ کارت مهارت استادکاران ساختمانی آموزش‌ندیده استان قزوین باطل شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد در جلسه پیگیری مشکلات استادکاران ساختمان استان که عصر امروز در سالن اجتماعات ساختمان مدیریت بحران استانداری برگزار شد، اظهار داشت: طی مصوبه شورای تامین و هیئت 4 نفره استان سازمان نظام مهندسی و سازمان فنی و حرفه‌ای ملزم به آموزش استادکاران ساختمانی و ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای و فنی آنها هستند.

وی با تاکید بر لزوم آموزش منظم و مرتب استادکاران ساختمانی در استان قزوین گفت: در زمینه آموزش قطعاً موضوع ایمنی مهمتر از موضوعات فنی است و به همین خاطر سازمان‌های فنی و حرفه‌ای و نظام مهندسی باید در این حوزه آموزش‌های لازم را به استادکاران ساختمانی بدهند تا از بروز حوادث دلخراش برای استادکارهای ما در هنگام کار در پروژه‌های ساختمانی جلوگیری شود.

فرخزاد اضافه کرد: یکی از شروط صدور شناسنامه فنی برای ساختمان ثبت شماره مهارت فنی استادکاران است که متاسفانه در حال حاضر سازمان نظام مهندسی این شناسنامه فنی را بدون درج شماره مهارت فنی استادکاران صادر می‌کند. باید برنامه‌های قانونی لازم را پیش‌بینی و اجرا کنیم تا همه کارفرمایان استان در پروژه‌های عمرانی ملزم به استفاده از استادکاران ماهر و آموزش‌دیده باشند.

معاون استاندار قزوین با بیان اینکه تمدید کارت مهارت استادکاران باید به شرط حضور مستمر آنها در دوره‌های آموزش مهارتی صادر شود، گفت برای جلوگیری از رخ دادن حوادث ساختمانی باید کارت مهارت استادکارانی که در دوره‌های آموزشی حاضر نمی‌شوند، باطل شود تا این دست استادکاران مجبور به حضور در کلاس‌های آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای شوند.

فرخزاد با اشاره به جای خالی شورای انتظامی برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی استادکاران افزود: با توجه به اینکه شرط تمدید بیمه شغلی استادکارهای ساختمانی داشتن کارت مهارت است، اعتبار کارت استادکاران آموزش‌ندیده نباید تمدید شود. البته اگر دوره‌های آموزشی لازم را با موفقیت گذراندند، تمدید کارت آنها بلامانع است.