رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ساخت کتابخانه مرکزی ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه می‌خواهد


25 آبان, 1399 - 14:05 -- omrani

ساخت کتابخانه مرکزی ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه می‌خواهد

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: برای احداث کتابخانه مرکزی قزوین با زیربنای ۱۰ هزار متر به حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌ نیاز داریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد در جلسه شناسایی و انتخاب سرمایه‌گذار برای مشارکت در ساخت کتابخانه مرکزی قزوین که صبح امروز در سالن جلسات اداره کل اقتصاد و دارایی استان برگزار شد، اظهار داشت: برای احداث کتابخانه مرکزی قزوین با زیربنای 10 هزار متر به حداقل 100 میلیارد تومان سرمایه‌ نیاز داریم.

وی با بیان اینکه موضوع ساخت کتابخانه مرکزی قزوین در شورای معاونان استاندار مطرح شده است، افزود: با توجه به اینکه هنوز کار طراحی مجموعه کتابخانه مرکزی انجام نشده، دست سرمایه‌گذار برای اعمال نظر در مورد طرح، نقشه و چیدمان این مجموعه بازتر است و می‌تواند خواسته‌های خودش را در طراحی اعمال کند.

معاون استاندار قزوین با بیان اینکه برای ساخت کتابخانه مرکزی قزوین باید طوری طرح بدهیم که انگیزه اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در این پروژه وجود داشته باشد، گفت: باید در طرح ساخت کتابخانه‌ها کاربری‌های تجاری تعریف شود. البته طرح را باید طوری در نظر بگیریم که ماهیت پروژه عوض نشده و اساس کار ایجاد همان کتابخانه مرکزی با همه استانداردهای موجود باشد.

فرخزاد اضافه کرد: با این حال چون زمین تخصیص‌ یافته برای ساختن کتابخانه مرکزی قزوین زمینی 4 بر است، می‌توانیم در 4 بخش کاملاً مستقل از هم طرح احداث آن را طراحی کنیم و در کنار کاربری فرهنگی برای آن کاربری‌های اقتصادی و تجاری هم تعریف کنیم.

وی ادامه داد: مجموعه اداره کل اقتصاد و دارایی، اداره کل جذب سرمایه‌گذاری استانداری و معاونت سرمایه‌گذاری شهرداری قزوین باید پیگیر جذب سرمایه‌گذار برای شروع احداث این کتابخانه باشند تا یکی از مطالبات دیرین مردم فرهنگ‌دوست قزوین رنگ واقعیت به خود بگیرد