رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

زیرساخت‌ لازم برای برگزاری انتخابات در همه مناطق قزوین فراهم شود


29 بهمن, 1399 - 11:48 -- روابط عمومی2
معاون سیاسی استاندار:

زیرساخت‌ لازم برای برگزاری انتخابات در همه مناطق قزوین فراهم شود

رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا باید با تلاش و پیگیری فرمانداران در همه نقاط استان فراهم شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی  در نشست ستاد هماهنگی انتخابات شهرستان تاکستان افزود: بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های استان در راستای ایجاد اعتماد عمومی و تقویت مشارکت آگاهانه و گسترده مردم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و با حضور حداکثری مردم همچون دوره‌های گذشته ضروری است.

وی با بیان اینکه این روزها شرایط ویژه‌ای در کشور و استان حاکم بوده تا جایی که همه مسائل تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است،اظهار داشت: باید تهمیدات لازم برای حفظ سلامت رای دهندگان از سوی فرمانداران پیش بینی شود.

حبیبی بر ضرورت مشارکت حداکثری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکید کرد و افزود: براساس قانون انتخابات، همه دستگاه‌ها و ادارات دولتی مکلف به تأمین خودرو، تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز برای ستاد انتخابات هستند و در این رابطه نباید شاهد کوتاهی دستگاه ها باشیم.

وی اضافه کرد: رفع مسائل زیر ساختی برگزاری انتخابات باید در دستور کار جدی فرمانداران به عنوان روسای ستادهای انتخابات شهرستان ها باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین افزود: در طول ۳۷ دوره برگزاری انتخابات در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران، مشارکت ۵۰ تا ۸۵ درصدی به ثبت رسیده و در انتخابات آتی باید این میزان افزایش یابد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بخش عظیمی از انتخابات الکترونیکی و مکانیزه است از این رو تدابیر لازم باید در این مورد اندیشیده شود.

حبیبی تصریح کرد: بخشداران و فرمانداران موظفند با تمام توان خود اطلاع‌رسانی‌های لازم برای آگاه‌سازی داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در خصوص رعایت قانون و عدم ازدحام برای ثبت نام داشته باشند.

وی اظهار امیدواری کرد با تلاش و همدلی همه مسوولان و دست اندرکاران انتخابات شاهد برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم و باشکوه در استان باشیم و مسوولان اجرایی انتخابات باید بی‌طرف باشند.