رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اشاعه فرهنگ زکات موجب زدودن فقر از جامعه اسلامی می‌شود


29 بهمن, 1399 - 12:35 -- روابط عمومی2
استاندار قزوین:

اشاعه فرهنگ زکات موجب زدودن فقر از جامعه اسلامی می‌شود

استاندار قزوین گفت: اشاعه فرهنگ زکات موجب مقابله با آسیب‌های اجتماعی و زدودن فقر از جامعه اسلامی می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در جلسه شورای زکات استان قزوین که در مسجد شیخ الاسلام برگزار شد، افزود: در استان قزوین تعامل و همدلی خوبی میان مسوولان حاکم است و اگرچه اختلاف سلیقه سیاسی وجود دارد اما برای خدمت به مردم همه در کنار هم قرار می‌گیرند.

 وی اظهار داشت: شعار اصلی در استان قزوین خدمت به مردم است و هیچ چیز نمی‌تواند از ارائه خدمت مناسب به شهروندان جامعه جلوگیری کند.

جمالی پور تصریح کرد: امروز در سخت‌ترین شرایط بعد از انقلاب قرار داریم و از همه جهات با تنگنای سختی رو به رو هستیم اما به برکت تلاش شبانه‌روزی مدیران توانستیم شرایط را مدیریت کنیم.

استاندار قزوین اضافه کرد: دشمن تصور می‌کرد با تحریم می‌تواند حکومت را به زانو در بیاورد و مردم را علیه نظام برانگیزد اما موفق نشد و جمهوری اسلامی همچنان پر قدرت پابرجا بوده و دشمن در برابر ملت ایران  کرنش کرده است.

وی افزود: قزوین استانی صنعتی است و باید ده‌ها مشکل و گرفتاری داشته باشد اما به لطف خداوند صنایع موجود در استان تبدیل به ظرفیت شده اند که نتیجه وجود وحدت در استان است.

نماینده عالی دولت در استان قزوین با بیان اینکه شرایط مردم سخت است و بخش زیادی تحت پوشش کمیته امداد قزوین قرار دارند، افزود: وظیفه ما حمایت از مددجویان کمیته امداد است چون معتقدیم قشری که تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند جزو عزیزترین بندگان خدا هستند و خدمت به آنها عبادت، تکلیف و وظیفه است.

جمالی پور افزود: همه باید تلاش کنیم اقتصاد کشور پویاتر شود و با تلاش مجموعه کمیته امداد توانمندسازی جامعه هدف در راس کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه زکات، تکلیف دینی است و هرجا نیاز باشد در این زمینه تسهیلگری می‌کنیم، خاطرنشان کرد: امروز در کشور ما مردم به ارزش ها و دین توجه ویژه ای دارند و حتی افراد متوسط جامعه نیز به زکات توجه کرده و برای عمران و آبادانی تلاش می‌کنند.

استاندار قزوین یادآور شد: این ارزش ها می‌توانند برای کشور و مردم ظرفیت عظیمی باشد و ما باید بتوانیم در کنار هم ظرفیتها را مورد حمایت قرار داده و از آنها بهره برداری کنیم.