رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

با پروتکل شکنان به طور جدی برخورد می کنیم


30 بهمن, 1399 - 13:20 -- روابط عمومی2

با پروتکل شکنان به طور جدی برخورد می کنیم

معاون سیاسی استانداری قزوین با اشاره به خطرات ویروس جهش یافته کرونا ؛ بیان داشت:با پروتکل شکنان به طور جدی برخورد می کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در نشست فرمانداران استان ، مدیران کل سیاسی ، حراست و امنیتی استانداری و بخشداران شهرستان بویین زهرا که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد با بیان این مطلب گفت   : ویروس کرونا که اخیرا با عنوان کرونای انگلیسی در آبیک مشاهده شد نوع جهش یافته این ویروس است که با سرعت انتشار و کشندگی بالا حتی رده های سنی پایین از جمله نوجوانان و جوانان را هم مبتلا می کند و بنابراین نیاز به مراقبت جدی برای مقابله با پروتکل شکنان داریم و در هر رده و جایگاهی باید پاسخگو باشند و در برابر مصوبات ستاد کرونای استان تمکین کنند. 
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در ادامه با تاکید بر لزوم تقسیم کار و بهره گیری از توان و ظرفیت تمامی نهادها در مراقبت از سلامتی مردم در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: اگر بی تفاوت باشیم کرونا پیروز می شود و فشارهای ناشی از آن بر جامعه افزایش می یابد. 
وی تصریح کرد : روندکاهشی چند هفته اخیر موجب افزایش نشاط در جامعه شده بود که متاسفانه با توجه به عادی انگاری هایی که صورت گرفت روند کاهشی انتقال این ویروس متوقف شد اما در صورتی که طی دو هفته اینده به طور جدی مراقبت کنیم روزهای پایانی سال و ایام عید آرامی خواهیم داشت. 
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در خرداد ماه سال آینده گفت : نتایج انتخابات اخیر مجلس نشان می دهد برگزاری انتخابات به عنوان وظیفه ذاتی وزارت کشور در بی طرفی کامل بوده و سیاست دولت در اجرای انتخابات آینده نیز عدم جانبداری از گروه سیاسی خاص است. 
حبیبی مهار ویروس کرونا به منظور حفظ سلامت مردم ، رعایت قانون ، ایجاد زمینه مشارکت مردم در انتخابات و ارتقاء سطح امنیت و رقابت انتخاباتی را از مهم ترین رویکردهای وزارت کشور در انتخابات سال  اینده اعلام و اضافه کرد : مشروعیت ، دوام و بقای نظام جمهوری اسلامی و اقتدار کشور با
مشارکت حداکثری مردم در انتخابات محقق می شود و با ایجاد فضای رقابتی زمینه حضور با نشاط احزاب ، جوانان و بانوان و  اقشار مختلف مردم را در عرصه رقابت های سیاسی فراهم می کنیم. 
معاون سیاسی استانداری قزوین همچنین با اشاره به فرا رسیدن ایام پایانی سال تاکید کرد : مدیریت تنظیم بازار ، کنترل و رصد مداوم قیمت ها و تو زیع اقلام اساسی از جمله برنامه هایی است که باید مد نظر قرار گیرد تا روزهای پایانی سال در کام مردم تلخ نشود. 
در ابتدای این نشست فرمانداران ، مدیران کل حراست ، سیاسی و امنیتی استانداری و بخشداران شهرستان بویین زهرا با ارائه گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه های توزیع نهاده های دامی و کشاورزی ،  مقابله با ویروس کرونا ، تنظیم بازار ، جلوگیری از بحران های کارگری ، راهکارهای افزایش مشارکت مردم در انتخابات ، نظارت بر عملکرد ادارات تابعه و نحوه فعالیت اتباع افغان در مناطق مختلف استان مطالبی بیان کردند.