رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین: مردم قدرت ویروس جهش یافته کرونا را جدی بگیرند


3 اسفند, 1399 - 08:36 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین: مردم قدرت ویروس جهش یافته کرونا را جدی بگیرند

استاندار قزوین گفت: مردم باید قدرت ویروس جهش یافته کرونا را جدی بگیرند چراکه نمی توان با سهل انگاری با این ویروس برخورد کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین که در فرمانداری آبیک برگزار شد،  اظهار داشت: سلامتی مردم برای تمامی مسوولان استان از اهمیت بالایی برخوردار است و از همان روزهای نخست که ویروس جهش یافته در آبیک مطرح شد مسوولان برای کنترل و قرنطینه اقدامات لازم را به سرعت انجام دادند.
وی افزود: البته این ویروس مانند یک شیر وحشی در قفس است که اگر رها شود می تواند خطرات جدی را برای مردم و جامعه ایجاد کند و باید تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.
این مسوول گفت: ویروس جهش یافته محدودیت سنی ندارد که این موضوع نگرانی را بیشتر می کند و نشان دهنده قدرت ابتلا و اثرگذاری فوق العاده این ویروس است.
جمالی پور اضافه کرد:  در این ۱۲ ماه تمامی اعضای ستاد با تمام وجود زحمت کشیدند و باعث شدند تا استانی که در راه ارتباطی بسیاری از استان های مطرح و پر خطر کشور قرار دارد و جمعیت مهاجر بسیار قابل توجهی را در درون خود جا داده است تا حدود زیادی کنترل شود.
وی اظهار داشت: از مردم انتظار داریم در عرصه مقابله با کرونا میدان داری کنند و نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی حساسیت بیشتری را به خرج دهند.
این مسوول گفت: رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی بی احترامی به قانون و بی احترامی به خود فرد است و نباید با سهل انگاری در زمینه کرونا باعث ابتلای مردم شویم.
جمالی پور افزود: محدودیت ها باید به صورت جدی دنبال شود چراکه در حال حاضر هفت نفر از مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا در آبیک کشف شده اند و امکان دارد این تعداد افزایش یابد.
وی اضافه کرد: وضعیت شیوع ویروس جهش یافته در بسیاری از مناطق کشور جدی تر شده است و نمی توان با سهل انگاری نسبت به آن برخورد کرد بلکه در این زمینه باید تمامی مسوولان و مردم،  دست به دست یکدیگر دهند تا از این بحران عبور کنیم.
این مسوول اظهار داشت: با اصناف و اتحادیه های متخلف باید برخورد شود چراکه بازی با جان مردم شوخی ندارد و کوتاهی در این زمینه خسارات زیادی را به همراه خواهد داشت.
استاندار قزوین گفت: تمامی برنامه های جمعی باید براساس دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود و محدودیت های شبانه هم با قوت مورد پیگیری و اجرا قرار گیرد.