رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ظرفیت فضای مجازی باید برای اشاعه نماز به کار گرفته شود


3 اسفند, 1399 - 15:48 -- روابط عمومی2
استاندار قزوین:

ظرفیت فضای مجازی باید برای اشاعه نماز به کار گرفته شود

استاندار قزوین گفت: از ظرفیت فضای مجازی باید برای اشاعه و ترویج فریضه واجب نماز و تبیین آثار معنوی آن بهره گیری لازم شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور در نشست هماهنگی برگزاری اجلاس استانی نماز افزود: نماز اساسی‌ترین نماد بندگی است و به عنوان رکن اصلی دین به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت‌های فرهنگی با محوریت مساجد با هدف اشاعه نماز،اظهار داشت: مساجد از آغاز اسلام به عنوان مهم‌ترین پایگاه برای ترویج دین اسلام، در کنار کارکردهای عبادی خود در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نیز تامین کننده بسیاری از نیازهای جامعه بوده‌اند.

جمالی پور با بیان اینکه شعار اجلاس امسال پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد نام‌گذاری شده است، افزود: برای تربیت درست دینی فرزندان خود باید به این مقوله ها به شکل ویژه توجه کنیم.

استاندار قزوین اظهار داشت: نماز باید از کانون خانواده و درون خانه‌ها آغاز شود؛ چرا که اساس و بنیان تربیت نماز در خانواده است و رفتار و عمل والدین بر فرزندان تاثیرگذار است و پایه نماز همچنین باید در مدارس محکم  شودبنابراین علاوه بر خانواده و آموزش و پرورش بزرگترین وظیفه را در ترویج نماز بر عهده دارد.

نماینده عالی دولت در استان قزوین افزود: اگر نماز در بین نسل جوان نهادینه شود، هیچ معضلی جوانان را تهدید نخواهد کرد و مسوولان فرهنگی باید شرایط را به گونه ای فراهم کنند تا نسل جوان از سر میل و شوق  به سمت نماز گرایش پیدا کنند.

وی با بیان اینکه باید با برنامه‌ریزی‌های لازم زمینه را برای گرایش و علاقه‌مندی افراد به نماز فراهم شود،تصریح کرد: نماز ستون دین بوده و درصورت تبیین تاثیرات مثبت این فریضه در جامعه معضلات اجتماعی و ناهنجاری‌ها کمتر خواهد شد.

استاندار قزوین بر مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی استان در برگزاری باشکوه اجلاس استانی نماز تاکید کرد و افزود: برگزاری اجلاس به تنهایی در استان مهم نیست بلکه باید این برنامه‌ها  اثربخشی و خروجی مناسب داشته باشد.

وی با بیان اینکه زمان برگزاری ششمین اجلاس نماز در استان تا نیمه اسفند ماه مشخص خواهد شد، تصریح کرد: نماز بستر هدایت و ساخت یک جامعه است و می‌توان برای ترویج آن از فضای مجازی بهره برد.

جمالی پور افزود: رویکرد این اجلاس ارتقای سطح کمی و کیفی و ترویج فرهنگ نماز و تجلیل از فعالان این عرصه است و شایسته است قزوین به عنوان استان پیشتاز درب برخی از مساجد را با رعایت پروتکل های بهداشتی برای ارائه خدمات به مسافران برای انجام این فریضه الهی باز کنند و فضای شهر کاملا براساس اجلاس نماز باشد.