رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تمامی طرح‌های استان قزوین باید منطبق با پدافند غیرعامل باشد


3 اسفند, 1399 - 15:53 -- روابط عمومی2
رییس پدافند غیرعامل استان قزوین:

تمامی طرح‌های استان قزوین باید منطبق با پدافند غیرعامل باشد

رییس پدافند غیرعامل استان قزوین گفت: باید هرگونه اقدام، تلاش و حتی مصوبات شورای برنامه ریزی استان، منطق با سند جامع پدافند غیرعامل استان باشد تا منابع حیاتی، اقتصادی و اساسی کشور آسیب نبیند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان قزوین، افزود: موضوع پدافند غیرعامل بعد از جنگ جهانی دوم مورد توجه جدی همه کشورها و قدرت‌های برتر جهانی قرار گرفت چون میزان آسیبی که به زیرساخت‌های اقتصادی آنها از این حوزه وارد می‌شد بسیار بسیار بالا بود.

وی اضافه کرد: البته، صیانت از اموال از روز اول زندگی بشر مورد توجه بوده است ولی به صورت مدیریتی بعد از جنگ جهانی دوم مورد توجه قرار گرفت.

جمالی پور گفت: در کشور ما نیز بعد از جنگ تحمیلی این مساله به صورت جدی با دستور امام راحل در دستور کار قرار گرفت و برنامه ریزی های لازم برای حفاظت از سرمایه های مادی و اقتصادی کشور تهیه و ابلاغ شد.

این مسوول افزود: ما در ابتدای راه پدافند غیرعامل هستیم و باید بیشتر برای تحقق اصول و اهداف آن در استان و کشور تلاش کنیم که به یک کار فرهنگی و برنامه ریزی جدی‌تر حاکمیتی نیاز دارد.

وی با تاکید بر ضرورت تهیه پیوست پدافندی برای طرح‌ها، افزود: امروز هم قانون پدافند غیرعامل و هم سازمان مربوط را در کشور داریم که مورد تاکید و توجه مقام معظم رهبری است و باید تمامی دستگاه‌ها و نهادها نیز به موضوع تهیه پیوست پدافندی برای طرح‌ها توجه جدی داشته باشند.

استاندار قزوین اضافه کرد: امروز خوشبختانه موضوع پدافند غیرعامل در نهادهای نظامی نیز به شدت مورد توجه قرار دارد و نهادهای اقتصادی نیز برای صیانت از اموال خود باید این اصل را مورد توجه جدی قرار دهند.

جمالی پور گفت: پدافند غیرعامل فقط موضوع مقابله با دشمن نیست و هرگونه حرکتی را که می تواند به منافع اقتصادی و اساسی کشور آسیب بزند مورد توجه قرار می دهد.

وی اضافه کرد: هرمدیری باید بداند منابع در اختیار او یک امانت است و باید با کمترین خطرپذیری استفاده از این منابع را در دستور کار قرار دهد.

استاندار قزوین با اشاره به تهیه و رونمایی سند جامع پدافند غیرعامل استان، افزود: این سند با اهتمام سازمان پدافند غیرعامل استان و همکاری سایر دستگاه ها تهیه شده است و برای اجرا و جمع آوری نظرات اصلاحی در اختیار مدیران ادارات و سازمان ها قرار می‌گیرد.

جمالی پور اضافه کرد: این سند حتما اشکالاتی خواهد داشت و مدیران می توانند نظرات و پیشنهادهای خود را برای تکمیل و اصلاح آن به اداره کل پدافند غیرعامل استان ارسال کنند.

وی اضافه کرد: اصل تهیه این سند، کار ارزشمندی است و می تواند نقشه راهی برای استان باشد و باید سعی کنیم تا اواخر بهار سال آینده، آن را به صورت جامع با اعمال نظرات اصلاحی اجرا کنیم.