رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت هماهنگی همه گروههای مردمی در موضوع مقابله با بیماری کرونا


11 اسفند, 1399 - 20:48 -- خبر
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد :

ضرورت هماهنگی همه گروههای مردمی در موضوع مقابله با بیماری کرونا

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در جلسه هماهنگی اقدامات مردمی مقابله با بیماری کرونا بر لزوم وحدت و هماهنگی بیشتر در امر مقابله با موج چهارم کرونا و عدم موازی کاری تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در جلسه هماهنگی اقدامات مردمی مقابله با بیماری کرونا ضمن  قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات تمامی نیروهای مردمی اعم از خیرین ، سازمان های مردم نهاد، گروههای جهادی ، روحانیون  فعالان اقتصادی و سایر تشکلهای  مردمی بر لزوم وحدت و هماهنگی بیشتر در امر مقابله با موج چهارم کرونا و عدم موازی کاری تاکید کرد.
مریم بیدخام  ، با تبیین دستورالعمل توسعه مشارکتهای اجتماعی برای مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد : مشکلات معیشتی و آسیبهای اجتماعی ناشی از کرونا، این ضرورت را ایجاب می کند که نهادهای مردمی به ویژه جوانان با انگیزه و ظرفیتی که دارند پا به عرصه بگذارند و برای پیشگیری از موج چهارم کرونا، طی اقدامی هماهنگ و نظام مند، فعالیت های فردی و پراکنده را ساماندهی نمایند و این امر مستلزم همکاری با شورای هماهنگی مشارکتهای مردمی برای مقابله با بیماری کرونا خواهد بود.
وی هدف از تشکیل مرکز هماهنگی مشارکتهای مردمی مبارزه با کرونا  را هماهنگی منظم بین نیروهای مردمی و خیرین ، حمایت از اقشار آسیب پذیر ، تقویت روحیه عموم شهروندان و امید آفرینی برشمرد و اظهار کرد : دبیرخانه شورای مرکزی متشکل از نمایندگان سازمانهای مردم نهاد ، خیرین و گروههای جهادی مسئولیت سازماندهی اجرایی اقدامات حوزه مشارکتهای اجتماعی مقابله با کرونا را با رویکرد تخصصی بر عهده دارد .
دبیر شورای توسعه و حمایت از تشکلهای مردم نهاد استان استفاده از ظرفیت مردمی از جمله مساجد ، بسیج ، خیرین و سازمانهای مردم نهاد و سایر گروههای داوطلب مردمی را برای حمایت از اجرای مصوبات ستاد کرونا  را در شرایط کنونی ضروری برشمرد و عنوان کرد : حوزه مشارکتهای مردمی ، تشکلها و فعالین اجتماعی که  با رعایت ضوابط می توانند در آن مشارکت داشته باشند شامل مواردی از جمله : حمایت معیشتی ، بهبود وضعیت بهداشت عمومی ، فعالیتهای هنری و رسانه ای ، ایجاد اشتغال جایگزین ، تسهیل ازدواج در ایام کرونا ، کمک به غربالگری ، مراقبت از سلامت روحی و روانی جامعه می باشد .
در این جلسه که نمایندگان برخی از نهادهای مردمی حضور داشتند هر کدام به بیان ظرفیت های گروه خود پرداخته و مقرر شد این جلسات به صورت مستمر و منظم ادامه یابد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در این جلسه ضمن معرفی آقای محمد خورشیدی به عنوان دبیر شورای هماهنگی مشارکتهای مردمی برای مقابله با بیماری کرونا خواستار همکاری کلیه نهادهای مردمی اعم از سازمانهای مردم نهاد، گروه های جهادی، هیئات مذهبی، کانون های فرهنگی هنری مساجد، تیم های مشاوره ای، مددکاری و ... با ایشان شدند.
لازم به ذکر است که در این جلسه نمایندگانی از گروههای مختلف مردمی و تشکلهای مردم نهاد شامل  :  انجمن مدیران موفق فردا قزوین خانه مشارکت مردم در سلامت استان قزوین ، موسسه هدایت اندیشه دانا یار ، موسسه خیریه مواسات ، موسسه خیریه آبشار عاطفه ها و ستاد مردمی جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب  حضور داشتند .