رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

همایش فرمانداران استان قزوین در شهرستان تاکستان برگزار شد


11 اسفند, 1399 - 22:20 -- روابط عمومی فرم...

همایش فرمانداران استان قزوین در شهرستان تاکستان برگزار شد

این نشست به ریاست منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان قزوین و با حضور تعدادی از مدیران کل ستادی استانداری ،فرمانداران استان، معاونان فرمانداری شهرستان تاکستان و بخشداران مناطق مختلف شهرستان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان تاکستان برگزار شد. محور اصلی این همایش را موضوع آمادگی برای برگزاری انتخابات در خردادماه ۱۴۰۰ تشکیل می داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تاکستان

‍ ‍ ‍ ✅همایش فرمانداران استان قزوین به ریاست حبیبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار و با حضور تعدادی از مدیران کل ستادی استانداری، فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان قزوین و بخشداران شهرستان تاکستان به میزبانی شهرستان تاکستان در فرمانداری برگزار شد.

طاهری فرماندار تاکستان که میزبانی این همایش را بر عهده داشت ضمن عرض خوشامد گویی به حاضرین در جلسه بیان نمود : از روز اول که توفیق خدمتگزاری مردم شهرستان را یافتم با خود عهد کردم که به عنوان یک مسول بومی با تمام قدرت و در نهایت آرامش با استعانت از خداوند متعال و مساعدت و همراهی استاندار محترم و مسئولین ارشد استان و شهرستان و پیگیریهای نماینده محترم و نمایندگان ادوار جهت توسعه شهرستان تلاش نمایم.

وی گفت : برای پیشبرد اهداف خود برنامه های خود را با دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت شروع نموده و در برنامه کوتاه مدت بنا را بر این نهادیم تا یک آرامشی در سطح شهرستان ایجاد نماییم زیرا شهرستان در سایه آرامش توسعه پیدا خواهد نمود.

طاهری افزود : در برنامه بلند مدت در دو حوزه زیرساختی کشاورزی و صنعتی اقدام به فعالیت نموده که در حوزه کشاورزی تامین آب پایدار و تلاش برای راه اندازی سد نهب که گامی اساسی برای توسعه شهرستان محسوب می شود از برنامه اصلی بوده وبا بهره گیری از آبی که در سد ، ذخیره خواهد شد ظرفیتی برای آبادانی شهرستان خواهد بود.

فرماندار در ادامه تامین اعتبار مناسب در کمیته برنامه ریزی برای سد نهب ، تکمیل کانال انتقال آب سد طالقان به شهرستان ، داربستی و قطره ای کردن باغات ، احداث گلخانه ۱۰۰۰ هکتاری  نودهک که فاز اول آن در ۷۰ هکتار به مرحله بهره برادری رسیده و نقطه تحول شهرستان خواهد بود از جمله برنامه هایی بوده که در حوزه کشاورزی صورت گرفته است‌.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حوزه صنعت نیز توجه به زیر ساختها از اهداف برنامه ها بود گفت : ایجاد پست ۶۰ مگاواتی برق و اخذ ۲ میلیون متر مکعب آب از سد نهب و گازرسانی به شهرک صنعتی خرمدشت ، اخذ ۵ میلیون مترمکعب آب برای شهرک ۱۰۰۰ هکتاری گلخانه و همچنین افزایش ۵۰۰ هکتار زمین به محدوده شهرک صنعتی حیدریه و همچنین پیگیری منطقه ویژه اقتصادی که در کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است از جمله فعالیتها در حوزه صنعت بوده و با جذب سرمایه گذار و راه اندازی چندین کارخانه بزرگ در این دو شهرک صنعتی امروز شاهد درج آگهی برای جذب نیرو توسط سرمایه گذاران هستیم.

وی اظهار نمود : با استفاده از نظر کارشناسان و نخبگان در حال تهیه سند توریسم و گردشگری و استفاده از انرژی های نو و صنایع های تک به عنوان برنامه های سوم و چهارم توسعه شهرستان هستیم.

طاهری در پایان با بیان اینکه تا پایان مسئولیتم در دولت با رعایت مصالح مردم و رضایت خداوند برای پیشبرد اهداف و توسعه همه جانبه جای جای شهرستان تلاش خواهم نمود گفت : از همه گروه های مختلف اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی ، عمرانی و ... درخواست میکنم  تا با اتحاد و همدلی بستری مناسب برای توسعه شهرستان ایجاد نمایند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار :
انتخابات اعتبار و آبروی کشور است

 منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان قزوین در همایش فرمانداران استان که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان تاکستان برگزار شد، تاکید کرد:
انتخابات اعتبار و آبروی کشور است و با برگزاری یک انتخابات پرشور از این اعتبار و آبرو می توان حفظ و حراست کرد.
حبیبی در ادامه افزود: مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح دو محور مورد تاکید مقام معظم رهبری در انتخابات ۱۴۰۰ است که برای تحقق مطالبه معظم له می بایست سعی و تلاش لازم را بکار برد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در ادامه افزود: اولویت های برنامه ای استان در این ایام تامین مایحتاج مردم و توجه به معیشت آنهاست که با کنترل قیمت ها و رفع کمبود کالاها در بازار بدنبال تحقق این برنامه هستیم.
 جانشین ستاد پیشگیری ومقابله باکرونا استان گفت: از دیگر اولویت های برنامه ای استان مهار و مدیریت بیماری کروناست که در حال حاضر وضعیت شکننده ای را شاهد هستیم و با تشکیل اجتماعات و ایجاد تجمع انسانی ممکن است موج دیگری را شاهد باشیم.
رئیس ستاد انتخابات استان افزود:
اولویت بعدی استان فراهم نمودن زمینه های لازم جهت برگزاری یک انتخابات پرشور،سالم با امنیت کامل است که خوشبختانه این آمادگی در تمامی شهرستان ها ایجاد شده است.
حبیبی در رابطه با نحوه اجرای انتخابات گفت:
۹۵ درصد فرآیند انتخابات بصورت مکانیزه است و تنها در روز اخذ رای جمع آوری و شمارش آراء بصورت دستی انجام می گیرد،همچنین استفاده از استامپ برای اخذ اثر انگشت رای دهندگان از روند انتخابات حذف شده است.
رئیس ستاد انتخابات استان قزوین در پایان گفت: در راستای ایجاد شور و شوق انتخاباتی نشست صمیمی با نمایندگان احزاب ، جوانان، بانوان و فعالان سیاسی و اجتماعی از دیگر برنامه های ستاد انتخابات استان است.

گفتنی است سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می گردد