رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مبارزه با معضل اعتیاد نیازمند همکاری همه جانبه مردم و دستگاههاست


12 اسفند, 1399 - 11:41 -- روابط عمومی2
استاندار قزوین:

مبارزه با معضل اعتیاد نیازمند همکاری همه جانبه مردم و دستگاههاست

استاندار قزوین گفت: پدیده اعتیاد موضوعی فرابخشی است و برای موفقیت در مبارزه با آسیب های آن نیازمند همکاری مردم، خانواده ها و همه دستگاهها هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین که عصر یکشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: پدیده مواد مخدر بسیار پیچیده و خانمانسوز است و به دلیل ورود قاچاقچیان حرفه ای در آن باید مبارزه با متخلفان با شدت و مستمر صورت گیرد.

وی بیان کرد: مبارزه با مواد مخدر فقط بر عهده نیروی انتظامی نیست و همه دستگاهها باید همراهی کنند و با بسیج امکانات به موفقیت های این حوزه کمک کنند.

استاندار قزوین یادآورشد: البته نقش نیروی انتظامی بسیار مهم و گسترده است و در دو سال گذشته کارهای خوبی انجام شده و ناجا با کمترین نیرو و تجهیزات بسیارخوب عمل کرده و کمبود سایر بخشها را جبران مرده است. 
وی گفت: مانند یک زنجیره هستیم که هر کدام می توانیم نقش آفرین بوده و در کنار همدیگر برای کاهش آسیب های حوزه اعتیاد همکاری کنیم و در این میان دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی، فنی و حرفه ای و شهرداری نقش مهمتری بر عهده دارند.

جمالی پور اضافه کرد: غفلت در حوزه اعتیاد می تواند ما را دچار آسیب های بیشتر کرده و هزینه های زیادی به نظام تحمیل کند لذا همه باید مراقب باشیم و معضل اعتیاد را جدی بگیریم زیرا هم فقر و هم غنا می تواند عامل رفتن به سوی اعتیاد باشد.

استاندار قزوین بیان کرد: همه گروهها و سنین می تواند در معرض تهدید این آسیب باشد اما جوانان و دانش آموزان، کارگران، دانشجویان در معرض آسیب بیشتری هستند.

وی گفت: مدیران به موضوع اعتیاد بایستی توجه بیشتری کنند و برنامه محور باشند و برای مقابله با آسیب ها با قاطعیت عمل کنند.