رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرب‌الاجل معاون عمرانی استاندار قزوین برای ساماندهی شهرک چرم‌سازی


12 اسفند, 1399 - 16:17 -- omrani
معاون استاندار قزوین

ضرب‌الاجل معاون عمرانی استاندار قزوین برای ساماندهی شهرک چرم‌سازی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: حداکثر در یک جلسه دیگر با عنوان کارگروه ساماندهی شهرک چرم‌سازی باید موضوعات را جمع‌بندی کنیم و به مراجع بعدی یعنی کارگروه زیربنایی، کمیسیون تبصره یک و شورای برنامه ریزی استان ارائه دهیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد در جلسه ساماندهی شهرک چرم‌سازی که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: حداکثر در یک جلسه دیگر با عنوان کارگروه ساماندهی شهرک چرم‌سازی باید موضوعات را جمع‌بندی کنیم و به مراجع بعدی یعنی کارگروه زیربنایی، کمیسیون تبصره یک و شورای برنامه‌ریزی استان ارائه دهیم.

وی افزود: در آخرین جلسه‌ای که با مدیران اجرایی و نمایندگان مجلس استان داشتیم، صورت جلسه‌ای 10 بندی را برای ساماندهی شهرک چرم‌سازی به تصویب رساندیم.

فرخزاد با بیان اینکه تشکیل کارگروه ساماندهی با دبیرخانه شرکت‌ شهرک‌های صنعتی نخستین بند صورت جلسه 10 بندی بود و با تشریح خلاصه سایر مصوبات گفت: قرار بر این شد روند ساماندهی مجدد شهرک با تایید ستاد سرمایه گذاری استانداری ادامه‌دار باشد، منطقه فقط منحصر به فرآوری هیدروکربن و تصفیه روغن نباشد، صنایع مکمل دیگر نیز امکان فعالیت داشته باشند و اراضی توسعه در نقشه، بدون کاربری و یا با کاربری خدماتی لحاظ شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: هر گونه اقدام و طرح توسعه که در محدوده قبل و بعد از سال 96 احداث شده حتما باید مصوبه تبصره1 ماده1 داشته باشند و عوارض قانونی و دولتی پرداخت کنند.

وی با تاکید بر اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی طی 4 ماه آینده مراحل قانونی تاسیس شهرک چرم‌سازی را انجام دهد، گفت: کارگروه مشورتی قرار است قیمت واقعی و روز منطقه را پس از کارشناسی به استاندار اعلام کنند تا تبصره1 روی آن اعمال شود.

فرخزاد خاطرنشان کرد: مهلت 6 ماهه‌ای به مالکین محدوده‌‌ای که پس از سال 96 بنا شده، داده شده تا مبلغ تبصره1 ماده1 را پرداخت کنند و اگر خلاف اینصورت عمل کنند به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین افزود: به تولیدکنندگان فرصت یکساله‌ای داده شده تا در این مدت با رعایت ضوابط زیست‌محیطی روش‌های دیگری را جایگزین روش اسیدی کنند.

وی تصریح کرد: کمیته ساخت‌وساز در فرمانداری بوئین زهرا تشکیل شده تا با ساخت‌وسازهای غیر مجاز در منطقه قدیم و جدید شهرک با جدیت جلوگیری شود‌.