رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کمیته امداد در حمایت و کاهش آسیب های اجتماعی جامعه هدف خود موفق عمل کرده است


15 اسفند, 1399 - 12:30 -- خبر
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی :

کمیته امداد در حمایت و کاهش آسیب های اجتماعی جامعه هدف خود موفق عمل کرده است

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در بازدید از پایگاه جشن نیکوکاری کمیته امداد گفت : کمیته امداد در حمایت و کاهش آسیب های اجتماعی جامعه هدف خود موفق عمل کرده است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در بازدید از پایگاه جشن نیکوکاری کمیته امداد که به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری، برگزار شد ضمن تقدیر از زحمات تمامی تلاشگران این عرصه گفت : کمیته امداد با حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه در کاهش آسیب های اجتماعی جامعه هدف خود موفق عمل کرده است .
مریم بیدخام افزود : کمیته امداد با وسعت فعالیتها و اقدامات  در حوزه های مختلف  حمایتی ، توانمند سازی ، اشتغالزایی ،ارائه تسهیلات ، مشاوره های حقوقی ، مددکاری و سایر خدمات این نهاد مردمی نقش موثری در کاهش آلام و مشکلات جامعه هدف خود داشته است .
وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی خانواده ها و مسائل و آسیب های اجتماعی امروز از مهم ترین دغدغه های مردم و مسئولین کشور است. افزود : کمک به سلامت اجتماعی، تکریم نیازمندان و ترویج و گسترش فرهنگ انفاق و نوع دوستی از جمله مهمترین موارد خدمات کمیته امداد به جامعه هدف خود است .
وی با اشاره به فعالیت یکصد مرکز نیکوکاری دارای مجوز فعالیت از کمیته امداد گفت : شناسایی  و تعامل مؤثر با خیرین به‌منظور استفاده بهینه از ظرفیت آنان در راستای رفع مشکلات محرومین،طراحی و استقرار مدیریت شبکه‌های نیکوکاری با تمرکز بر محله ، برون‌سپاری و توسعه خدمات‌رسانی به نیازمندان  در جامعه و ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی  ازجمله اهدافی است که در این مراکز دنبال می‌ شود .
بیدخام افزود :  مردم نیکوکار و خیرین محترم می توانند  در هفته نیکوکاری و در طی سال علاوه بر کمک نقدی، حمایت‌های غیرنقدی خود را از طریق  این مراکز به نیازمندان واقعی برسانند .