رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین در پیامی فرا رسیدن نوروز را تبریک گفت


2 فروردين, 1400 - 11:31 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین در پیامی فرا رسیدن نوروز را تبریک گفت

استاندار قزوین گفت: سال ۱۴۰۰ با حضور پرشور و باشکوه مردم در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری، سالی است که برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم استان افزوده خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور روز شنبه با تبریک حلول سال ۱۴۰۰ به محضر مقام معظم رهبری و ملت بزرگ و شریف ایران به ویژه استان قزوین افزود: انتخابات خرداد ماه مهم ترین رخداد کشور در سال جدید خواهد بود که دارای ابعاد ملی و بین المللی زیادی است و مشارکت حداکثری و انتخاب آگاهانه مردم در این رخداد مهم از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به رخدادهای سالی که گذشت،اظهار داشت: سال ۹۹ سالی دشوار بود و با تشدید تحریم های ظالمانه دشمن و شیوع کرونا همراه بود اما تلاش شد با برنامه ریزی دولت، تلاش کارآفرینان و همت مردم شرایط به گونه ای پیش برود که چرخ های اقتصادی کشور به چرخش درآمده و معیشت و نیازهای اساسی مردم تامین شود.

استاندار قزوین گفت: در سالی که گذشت با وجود همه تنگناها و تحریم ها شاهد به بار نشستن یک هزار و ۱۴ پروژه عمراتی و اقتصادی و تولیدی با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار بودیم که راه اندازی آنها نقش موثری در رشد و توسعه استان خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت های دولت در سال جهش تولید تلاش برای احیای واحدهای راکد و غیرفعال بود،افزود: در سال ۹۹ شاهد احیای ۵۹ واحد تولیدی استان قزوین و بازگشت آنها به چرخه تولید بودیم.

جمالی پور افزود: در سال ۹۹ همچنین شاهد تحقق کامل  وعده اشتغال استان و ایجاد بیش از ۱۳ هزار شغل جدید بودیم.

استاندار قزوین با بیان در سال ۹۹ همچنین شاهد توفیقات زیادی در حوزه بهداشت و درمان استان بودیم،افزود: در این سال تخت های آی سی یو بیمارستان های استان ۲ برابر شد و همچنین شاهد راه اندازی دوباره و تجهیز بیمارستان های رحیمیان و ولی عصر آبیک و افتتاح بخش رادیوتراپی بیمارستان ولایت بودیم.

وی افزود: در سالی که گذشت همچنین شاهد افتتاح  و آبگیری سد نهب به عنوان یکی از بزرگترین طرح های زیرساختی استان بودیم که در بهینه سازی مصرف آب و تامین آب شرب بخش کشاورزی شهرستان های تاکستان و بویین زهرا نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

وی همچنین از افتتاح فاز اول جاده اصلی قزوین-الموت-تنکابن و آبرسانی از سد طالقان به آبیک تا پایان کار دولت خبر داد و گفت: دولت دکتر روحانی تا پایان کار خود همچنان بر عزم راسخ خود برای خدمت رسانی به مردم مصمم است.

جمالی پور در پایان برای درگذشتگان کرونا آرزوی مغفرت الهی کرد و در پایان برای همه ملت بزرگ ایران به خصوص مردم شهید پرور قزوین در سال ۱۴۰۰ آرزوی سعادت، خوشبختی و تندرستی کرد.