رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین: فرهنگ زیربنای توسعه همه جانبه و تقویت کننده هویت جامعه است


17 فروردين, 1400 - 11:52 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین: فرهنگ زیربنای توسعه همه جانبه و تقویت کننده هویت جامعه است

استاندار قزوین، فرهنگ را زیربنای توسعه همه جانبه و تقویت کننده هویت جامعه دانست و گفت: برای رسیدن به توسعه و پیشرفت در حوزه‌های مختلف باید سرمایه‌گذاری های لازم در حوزه های فرهنگی صورت گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت‌الله جمالی‌پور  در دیدار با مدیر کل و شورای معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: سیاستگذاری در حوزه فرهنگ نیازمند نگاه جامع و همه جانبه است و باید از درون خانواده تا جامعه و به ویژه  آموزش در مدرسه و دانشگاه را دربرگیرد تا تمام مناسبات و ماهیت درونی جامعه و کشور را سامان بخشد.

وی، نخستین گام در توسعه کشور را پرداختن به  فرهنگ دانست و خاطرنشان کرد: همه مسائلی که امروزه با آن مواجه هستیم به این خاطر است که در حوزه فرهنگ برنامه ریزی دقیق و استراتژی جامع و واحدی در کشور وجود ندارد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تبع آن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان می تواند نقش مهمی در این راستا ایفا نماید.

استاندار قزوین افزود: هم افزایی دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه بسیار مهم است و همه اقدامات در حوزه فرهنگ باید در یک راستا باشد تا بتوانیم شاهد اثرگذاری بیشتر آن در جامعه باشیم.

وی با بیان اینکه ما دارای یک پیشینه غنی تاریخی و فرهنگی هستیم که به عنوان پشتوانه مستحکمی در این زمینه است، گفت: سند توسعه فرهنگی استان می تواند نقشه راهی برای دستیابی به اهداف والای فرهنگی در قزوین باشد و تمامی اسناد بالادستی جامعه براساس این سند حرکت می‌کنند و به همین لحاظ باید از ظرفیت بخش‌های مختلف و نخبگان جامعه در این راه بهره لازم را ببریم.

استاندار قزوین از اقدامات و فعالیت ها و عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول سال گذشته قدردانی کرد.