رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مشارکت جوانان قزوینی در کاهش آسیب‌های اجتماعی افزایش می‌یابد


30 ارديبهشت, 1400 - 09:47 -- خبر
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری :

مشارکت جوانان قزوینی در کاهش آسیب‌های اجتماعی افزایش می‌یابد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: مشارکت جوانان قزوینی در کاهش آسیب‌های اجتماعی استان با اجرای طرح سحاب افزایش می‌یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در مراسم افتتاح طرح سفیران حمایتهای امدادی و بشردوستانه  که در هلال احمر قزوین برگزار شد با اشاره به آغاز اجرای طرح سحاب  در قزوین اعلام کرد:  این طرح با هدف حمایت‌های امدادی و بشردوستانه موسوم به "سحاب" در استان قزوین راه‌اندازی شده و مشارکت جوانان در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد.
وی بابیان اینکه در راستای اجرای این طرح ارایه خدمات آموزشی، فرهنگی، مادی و معنوی به دانش‌آموزان در دستور کار قرار دارد، گفت: جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان و استعدادیابی آنان از مهم ترین اهداف اجرای طرح  است.
این مسئول گفت: در طرح سحاب برنامه های متنوعی برای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان پیش بینی شده که می تواند آنها را از آسیب های اجتماعی دورنگه دارد.
بیدخام با اشاره به اینکه آموزش‌ها به صورت حضوری و مجازی به جامعه هدف ارائه می‌شود،اضافه کرد: اجرای این طرح در شرایط عادی اجتماع‌ محور است و اجرای آن توسط جوانان هلال‌احمر با نگاه بشردوستانه‌ای که دارند می‌تواند منجر به افزایش سرمایه اجتماعی شود.
وی افزود :  طرح فرهنگی و اجتماعی سحاب همچنین می‌تواند با ارایه خدمات به گردشگران به رونق گردشگری در استان قزوین کمک کند و با توجه به وجود آثار فراوان تاریخی و جاذبه‌های متنوع گردشگری قزوین آن ها را به هموطنان معرفی کند.
این مسوول تصریح کرد: تیم های سیار سحاب جهت حمایت‌های مختلف در زمینه‌های پیشگیرانه و حمایتی از مسافران گردشگران در بیشتر نقاط مانند مناطق سیاحتی و گردشگری فعالیت می‌کنند که البته این مهم در گرو نبود محدودیت های کرونایی برای انجام سفر خواهد بود .