رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح "سلام همسایه ۲" در راستای کاهش آسیب های اجتماعی اجرا می شود


12 تير, 1400 - 21:10 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد :

طرح "سلام همسایه ۲" در راستای کاهش آسیب های اجتماعی اجرا می شود

مدبرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین از رونمایی طرح "سلام همسایه ۲" در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در محلات کمتر توسعه یافته این استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام  در نشست مشترک با مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی و امامان محلات مناطق کمتر توسعه یافته استان با اعلام این خبر افزود :این طرح از جمله طرحهای تاثیر گذار و محله محور در کاهش آسیب‌های اجتماعی است .
وی اظهار داشت : مساجد در محلات این ظرفیت را دارند که به پایگاه اجتماعی و فرهنگی تبدیل شوند و روحانی مسجد هم  می تواند به عنوان امام محله مسائل ، اولویت‌ها و مشکلات محله را شناسایی و کمک کند تا مسائل در حوزه‌های مختلف در با همراهی و مشارکت مردم مرتفع شود.
بیدخام با بیان اینکه این طرح در راستای توسعه فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی با محور روحانیون و مشارکت مردم، در استان از جمله طرح‌های موفق  است ، تصریح کرد: باید با شناسایی ظرفیت‌ها در محلات ، تلاش کنیم این طرح با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته اجرایی شود.
این مسوول افزود : در این طرح  امام محله اولویت‌های محله را شناسایی و با  همراهی و مشارکت مردم در مسیر رفع آنها اقدام می‌کند که توسعه این طرح به مشارکت اجتماعی ختم می‌شود.
وی هدف از اجرای این طرح را بازیابی نقش واقعی مساجد و رسیدن این مکان فرهنگی و مذهبی به کارکردهای واقعی خود به عنوان پایگاههای فرهنگی دانست و یادآورشد: تبدیل مساجد به عنوان محور فعالیت‌ها در هر محله با بهره‌گیری از ظرفیت روحانیون  امکان‌پذیر است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین دفتر امور اجتماعی و فرهنگی با سازمان تبلیغات اسلامی به تبیین فعالیت پایگاه‌های اجتماعی و فرهنگی محلات کمتر توسعه پرداخت و یادآور شد : برگزاری کارگاه‌های آموزش احکام و عقاید دینی ،  کارگاه های پیشگیری از اعتیاد و طلاق ، کارگاه‌های افزایش مهارتهای فرزند پروری ، جلب مشارکت ساکنین به ویژه جوانان در انجام امور محله و  شناسایی ظرفیت‌های لازم برای مهارت افزایی و توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار در محلات از جمله برنامه های قابل اجرا در این طرح است که از این هفته در محلات هدف اجرا خواهد شد .