رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استان قزوین قرمز شد/ 30 درصد کارکنان ادارات حضوری فعالیت می کنند


25 تير, 1400 - 13:45 -- روابط عمومی2
جانشین ستاد پیشگیری ومقابله با کرونای استان قزوین:

استان قزوین قرمز شد/ 30 درصد کارکنان ادارات حضوری فعالیت می کنند

‍ جانشین ستاد پیشگیری ومقابله با کرونای استان قزوین گفت: با افزایش دوبرابری تعدادبستری های کرونایی در استان قزوین و قرمز شدن چهار شهر استان محدودیت ها و ممنوعیت کرونایی بیشتر می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه اضطراری ستاد کرونای استان قزوین به ریاست منوچهر حبیبی جانشین ستاد کرونای استان در محل استانداری قزوین برگزار شد.

منوچهر حبیبی در این جلسه اظهارداشت: متاسفانه علیرغم همه اقدامات انجام شده وضعیت استان قزوین با تاثیرپذیری از دیگر نقاط کشور وارد شرایط قرمز شده است.

وی بیان کرد: شرایط کشور به ویژه استانهای جنوبی و شرقی تحت تاثیر ویروس دلتا قرار دارد و این ویروس مهلک در حال سرایت و انتقال به استانهای مرکزی از جمله قزوین است و اگر پروتکل ها را رعایت نکنیم و چاره اندیشی نشود شرایط سخت تر می شود.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین تصریح کرد: بیشترین مشکل از دورهمی و تجمع و برگزاری مراسم جشن عروسی و ترحیم ایجاد می شود و باید با کمک خود مردم این وضعیت را مدیریت کنیم تا آسیب ها بیشتر نشود.

حبیبی اضافه کرد: با این که وضعیت معیشت اصناف را می دانیم اما مجبور هستیم بر اساس ابلاغ و مصوبات ستاد کرونا محدودیت مشاغل در شرایط قرمز را اجرا کنیم زیرا اولویت ما حفظ سلامت مردم است.

وی در ادامه گفت: متاسفانه شهرهای قزوین، تاکستان، بویین زهرا، البرز در وضعیت قرمز قرار گرفته و بیش از 90 درصد جمعیت استان در شرایط قرمز هستند و جدا از مردم درخواست می کنیم ویروس را جدی بگیرند و سهل انگاری نکنند.

حبیبی اظهارداشت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری دو برابر شده و به 350 نفر رسیده که نشان می دهد روند شیوع بیماری شتاب زیادی گرفته و در هفته آینده به احتمال زیاد آمار فوتی ها هم بالا خواهد رفت و این شرایط نگران کننده است.

وی گفت: در وضعیت قرمز فقط مشاغل گروه یک که ۲۹ رسته می شوند مجاز به فعالیت هستند که البته این مشاغل حدود ۵۰ درصد کسبه و بازاریان را تشکیل می دهند.

حبیبی افزود: دستگاههای اجرایی خدمات رسان مانند شهرداری ها، شرکت های آب، برق و گاز با ۵۰ درصد کارکنان به صورت حضوری و ۵۰ درصد دور کاری و سایر ادارات با ۳۰ درصد کارکنان به صورت حضوی مجاز به فعالیت هستند و جلسات فقط در فضای باز با حداقل افراد و درفضای بسته حداکثر با ۱۵ نفر مجاز است.

وی بیان کرد: در شرایط قرمز فعالیت های فرهنگی از جمله نمازهای جمعه و جماعات هم محدود شده و نماز جمعه فقط در فضای باز ممکن است با فاصله هر ۴ متر یک نفر و در مجموع حداکثر تا ۷۰ نفر مجاز است.
جانشین ستاد کرونای استان قزوین بیان کرد: ورود خودروها با پلاک غیر بومی به استان ممنوع است و تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۴ بامداد ممنوع و جریمه یک میلیون تومانی برای متخلفان اعمال می شود.

وی گفت: مراکز تولید مواد غذایی و رستوران ها فقط به صورت بیرون بر می توانند فعالیت کنند و مراسم جشن عروسی و ترحیم همچنان ممنوع است.

حبیبی یادآورشد: باید در دو هفته پیش رو بتوانیم وضعیت را کنترل کنیم لذا همه باید کمک کنند تا از شرایط قرمز خارج شویم.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین تصریح کرد: با ورود واکسن های جدید روند واکسیناسیون در هفته آینده شتاب گرفته و چند برابر خواهد شد و افراد بالای ۶۰ سال می توانند ثبت نام کنند و در نوبت قرار گیرند.

حبیبی بیان کرد: دو مرکز واکسیناسیون جدید از سوی ارتش و هلال احمر راه اندازی می شود تا از تجمع افراد سالمند برای واکسینه شدن جلوگیری شود.

وی اظهارداشت: با همکاری همه جانبه مردم و بازاریان و اصناف امیدواریم کمر ویروس شکسته شود و وارد شرایط عادی شویم