رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان: قزوین با کمبود در تامین و عرضه داروهای کرونایی مواجه نیست


2 شهريور, 1400 - 10:26 -- روابط عمومی2

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان: قزوین با کمبود در تامین و عرضه داروهای کرونایی مواجه نیست

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: با توجه به برنامه ریزی‌ها و پیش بینی‌های صورت گرفته، هیچگونه کمبودی در تامین و عرضه داروهای کرونایی در سطح استان وجود ندارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

منوچهر حبیبی در بازدید از شرکت دارو پخش مرکزی قزوین افزود: این روزها بحث کمبود دارو و سرم به یکی از موضوعات مهم و دغدغه و دل نگرانی مردم و مسوولان تبدیل شده که در سطح جامعه و فضای مجازی بازتاب های زیادی پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: افزایش میزان مصرف داروهای مرتبط با کرونا به جهت رشد  تصاعدی بیماران کرونایی موجب کمبود این داروها شد که لازم بود برای رفع این مشکل، توان و ظرفیت تولید در حالت عادی چند برابر بشود.

حبیبی گفت:در این وضعیت، شرکت های دارو پخش، بیمارستان ها و دانشگاه ها به نوعی در یک غافلگیری قرار گرفتند ولی با برنامه ریزی سریع در حال حاضر در تامین داروهای مورد نیاز کرونا مشکلی نداریم و  انواع دارو به اندازه کافی از سوی شرکت های پخش دارو تامین شده و متناسب با نیاز بیمارستان ها در اختیار آنها قرار می گیرد.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: مردم این اطمینان را داشته باشند که برنامه ریزی لازم صورت گرفته و در مورد داروهای مورد نیاز کرونا هیچ گونه کمبودی در استان نداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شرایط کرونایی کشور به شدت طغیان کرده و میزان آمار بستری ها و مبتلایان در کشور در حال افزایش است، افزود: البته در سطح استان طبق رصد چند روز قبل ما و ارزیابی های وزارت بهداشت روند افزایشی کرونا قدری کند شده است که امیدواریم با همراهی مردم و اقدامات و محدودیت های وضع شده، این روند سریعا کاهشی شود.

حبیبی افزود: خوشخبتانه میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در استان از متوسط کشوری پایین تر است ولی در صورت سهل انگاری و جدی نگرفتن دستورالعمل های بهداشتی با وضعیت وخیم تری مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به محدودیت های جدید کرونایی، افزود: از ساعت ۱۲ امروز محدودیت های کرونایی آغاز و تا روز شنبه هفته آینده، قرنطینه کاملی در سطح استان اجرا می شود و ادارات، اصناف و بانک ها به صورت کامل تعطیل خواهند بود و برخی مشاغل خاص می توانند فعالیت کنند.

قزوین با کمبود در تامین و عرضه داروهای کرونایی مواجه نیست

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین افزود: هماهنگی لازم صورت گرفته و فرمانداران و اعضای ستاد مقابله با کرونا متناسب با ماموریت های خود برنامه ریزی می کنند که یکی از آنها کنترل ترددها است.

وی گفت:از امروز تردد بین استانی به صورت کامل مگر در موارد خاص مانند اورژانس، خودروهای بیمارستانی و امدادی ممنوع است.

حبیبی افزود: با توجه به افزایش بیماران و پر شدن ظرفیت بیمارستان ها از ظرفیت ورزشگاه ها و سالن های ورزشی و بیمارستان ارتش و سپاه برای پذیرش بیماران کرونایی استفاده و ۲۰۰ تخت را آماده که البته امیدواریم مورد استفاده قرار نگیرد.

در این بازدید محمد شفیعی فرماندار قزوین و پیمان نامدار رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز حضور داشتند.