رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

واگذاری کردن امور به اقشار مختلف جامعه موجب توسعه کشور می‌شود


16 شهريور, 1400 - 13:42 -- روابط عمومی2

واگذاری کردن امور به اقشار مختلف جامعه موجب توسعه کشور می‌شود

استاندار قزوین گفت: نقش آفرینی مردم در حوزه اقتصادی و واگذاری کردن امور به اقشار مختلف جامعه موجب توسعه کشور می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور روز در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر استان قزوین با تبریک هفته تعاون، افزود: بخشی از مشکلات امروز جامعه، مربوط به ساختارها است و قرار بود اقتصاد ما مردمی و خصوصی باشد اما به دلیل برخی مشکلات دولت در اقتصاد مداخله می کند.
وی افزود: وقتی شرایط سخت می شود مداخله برای پیشبرد امور به مشکلاتی برای دولت منجر می شود و سهم دولت در اقتصاد حداکثری شده و بخش های دیگر سهم حداقلی پیدا می کنند.
استاندار قزوین گفت: امروزه کشورهایی موفق هستند که مردمشان  در حوزه اقتصاد نقش آفرین باشند البته همه حوزه های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و... متکی به مردم هستند و هرچقدر مردم نقش آفرینی بیشتری در این حوزه ها داشته باشند سرعت توسعه کشور بالا می رود.
وی افزود: کشوری که سهم دولت در حوزه های مختلف آن بیشتر شود مشکلات زیادی برای آن به وجود می آید و با چالش‌های متعددی مواجه خواهد شد.
جمالی پور گفت: خوشبختانه، سیاست جمهوری اسلامی از ابتدا متکی بر حضور حداکثری مردم بود و انقلاب و جنگ با حضور مردم پیروز شد.
استاندار قزوین گفت: هرکجا مردم در صحنه بوده اند ظرفیت ایجاد شده است و ما معتقدیم تصدی همه این حوزه ها باید به مردم واگذار شود.
وی افزود: در آینده لاجرم باید تغییر جدی در رویکردها داشته باشیم و واگذاری امور به مردم باید اتفاق بیفتد و نمی توانیم با شیوه های تجربه شده گذشته حرکت کنیم.
جمالی پور در ادامه با بیان اینکه تعاون صرفا فعالیت اقتصادی نیست، افزود:این واژه، آنقدر مقدس است که در قرآن آمده و به معنی استفاده از ظرفیتها و هم افزایی برای تولید و خلق ثروت است و باید به آن توجه جدی داشته باشیم که نیاز به اصلاح ساختارها، نگاه ها و رویکردها دارد.

مراسم گرامیداشت هفته تعاون استان قزوین روز سه شنبه همزمان با شانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر ملی و افتتاح ۲۶۸ طرح تعاونی در سراسر کشور در استانداری قزوین برگزار شد.

در این مراسم از تعاونی های تاکسیرانان قزوین، اعتبار کارکنان پارس پامچال، مصرف مشترک کارگران شهر صنعتی البرز، برزگر گستر بویین زهرا، طلایه داران مهر گستر طوبی قزوین، ماهان دام الوند و پیشتازان تامین نیاز پلاستیک استان قزوین با اهدای لوح و تندیس تجلیل به عمل آمد.