رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین : مبارزه با موادمخدر نیازمند عزم همگانی است


18 شهريور, 1400 - 10:47 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین : مبارزه با موادمخدر نیازمند عزم همگانی است

استاندار قزوین بر ضرورت همکاری دانشگاه علوم پزشکی در درمان معتادان تاکید کرد و گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم همگانی و بهره گیری از همه ظرفیت‌ها است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ، افزود: پیشگیری از اعتیاد بهترین راه مقابله با مقوله بسیار پیچیده مواد مخدر است و امر مبارزه با پدیده اعتیاد باید رویکرد ما بر اساس پیشگیری از به دام افتادن افراد باشد تا هزینه سنگینی برای مقابله پرداخت نکنیم.
وی با تاکید بر لزوم تعامل و همکاری بین دستگاه‌های دولتی، قضائی و انتظامی برای پیشگیری از پدیده مخرب و خانمان‌سوز اعتیاد اظهار داشت : صرفا برخورد قهری برای مبارزه با مواد مخدر کار ساز نیست و باید با اجتماعی کردن این پدیده خانمان سوز در جامعه را ریشه کن کرد.
جمالی پور تصریح کرد: مبارزه با اعتیاد زمانی ثمربخش خواهد بود که پیشگیری از اعتیاد به یک مطالبه عمومی در سطح جامعه تبدیل شده و این کار به یکی از درخواست‌های اصلی مردم از مدیران و مسوولان ارشد استان قزوین تبدیل شود.
استاندار تاکید کرد: برای اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر آموزش، آگاه‌سازی و حساس‌سازی جامعه همراه با شیوه‌های مختلف رسانه‌ای و فرهنگی اهمیت زیادی دارد.
وی خاطر نشان کرد : در این زمینه همه دستگاه ها باید امکانات و ظرفیت های خود را برای مبارزه با مواد مخدر بسیج کنند و با نگاه اعتقادی و جدیت ورود پیدا کنند.
جمالی پور اضافه کرد:موضوع مبارزه با مواد مخدر به نگاه علمی و جامع نیازمند است که خوشبختانه در طرح دادگاه درمان مدار این نگاه دیده می شود.
وی یاد آور شد: دادگاه درمان مدار برای درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر اجرا می شود که در اجرای آن ، اصل بر ترک و توانمند سازی است و دانشگاه علوم پزشکی در این امر یاری کند.