رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار : استان قزوین در بخش درمانی بشدت محروم است/ ایجاد دانشکده داروسازی حق مردم قزوین است


19 شهريور, 1400 - 11:59 -- روابط عمومی2

استاندار : استان قزوین در بخش درمانی بشدت محروم است/ ایجاد دانشکده داروسازی حق مردم قزوین است

استاندار قزوین گفت: امکانات بهداشتی و درمانی استان قزوین شایسته و زیبنده مردم نیست و با فرسودگی بیمارستانها و کمبود تجهیزات و تخت های بیمارستانی این استان در بخش درمانی بشدت محروم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نشست مشترک هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی قزوین و اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا  با حضور عین اللهی وزیر بهداشت، جمالی پور استاندار قزوین، آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین،حبیبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، سردار رفیعی آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر عج استان، رجب رحمانی و فاطمه محمد بیگی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و دیگر مسئولان در استانداری برگزار شد.

هدایت الله جمالی پور در این نشست اظهار داشت: امکانات بهداشتی و درمانی استان قزوین شایسته و زیبنده مردم نیست و فرسودگی بیمارستانها و کمبود تجهیزات و تخت های بیمارستانی از مهمترین نگرانی های ما محسوب می شود.

وی گفت: قزوین در مسیر 11 استان کشور قرار دارد و بخش زیادی از خدمات درمانی آن به مردم سایر استانها ارائه می شود و ظرفیت موجود اصلا جوابگوی نیازها نیست و باید با نگاه ملی کمبودها را برطرف کرد.

استاندار قزوین تصریح کرد: تنها بیمارستان ترومای قزوین که بیماران سوانح را درمان می کند بسیار قدیمی است و بایستی بخش الحاقیه آن بسرعت تکمیل شود تا جوابگوی بیماران باشد.

وی بیان کرد: در واقعیت فقط 300 تخت دولتی داریم و تنها از بیمارستان ولایت می توانیم به عنوان یک مرکز درمانی مناسب نام ببریم و بقیه بیمارستان ها فرسوده و قدیمی و خارج از رده محسوب می شود.

جمالی پور یادآورشد: بیمارستان شهید رجایی بیش از 80 سال قدمت دارد و نباید بیمار پذیرش کند اما به دلیل شرایط کنونی بیشتر از ظرفیت خود هم زیر بار درمانی قرار دارد.

وی گفت: بیمارستان بوعلی قزوین هم فرسوده و بقیه مراکز استیجاری است و بیمارستان 22 بهمن متعلق به شرکت راه آهن است و باید از رده خارج شده و به جای دیگر منتقل شود.

استاندار قزوین یادآورشد: استان قزوین در بخش درمانی بشدت محروم است و اگر نتوانیم بسرعت عملیات ساخت بیمارستان 700 تختخوابی را تکمیل کنیم در سال های آینده با بحران مواجه می شویم.

جمالی پور افزود: متاسفانه علیرغم این کمبودها بیمارستان 700 تختخوابی فقط 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مجوز دریافت 200 میلیارد تومان اعتبار برای تسریع در روند ساخت به دلیل تغییر دولت متوقف شده است.
استاندار قزوین اظهارداشت: با وجود واحدهای تولیدی و صنعتی تولید دارو در قزوین و نیز وجود دانشگاه علوم پزشکی، امروز داشتن یک دانشکده داروسازی حق مردم است و از وزیر محترم درخواست می کنیم با ایجاد آن موافقت کنند.

وی گفت:با پیگیری های انجام شده مجوز ساخت بیمارستان 1000 تختخوابی را با مشارکت بخش خصوصی دریافت کرده ایم و قرار شده 60 درصد خدمات آن با تعرفه دولتی ارائه شود که رویکرد آن خدمات درمانی داخلی و خارجی است که انتظار داریم در این زمینه نیز حمایت لازم صورت گیرد تا کار ساخت تسریع شود.

استاندار تصریح کرد: جابجایی بیمارستان 22 بهمن در منطقه راه آهن بیش از 100 میلیارد تومان و الحاقیه بیمارستان شهید رجایی بیش از 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که درخواست مساعدت وزارتخانه را داریم.

جمالی پور در ادامه اظهارداشت: قزوین یک استان صنعتی است و بیش از 150 هزار کارگر دارد لذا ضروری است واکسیناسیون این گروه بدون شرایط سنی انجام شود.

وی از تلاش شبانه روزی و ایثارگرانه دکتر نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مدیران و معاونان و کادر ایثارگر پزشکی، پرستاری و درمانی استان نیز تشکر و قدردانی کرد.