رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

همایش پیشگیری از بیماری آلزایمر برگزار می شود


21 شهريور, 1400 - 00:47 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد :

همایش پیشگیری از بیماری آلزایمر برگزار می شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اعلام این خبر گفت : آگاه سازی جامعه و آحاد شهروندان از این بیماری و راهکارهای پیشگیری آن از اهداف برگزاری این همایش است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در بازدید از موسسه آلزایمر استان ضمن تقدیر از اقدامات و زحمات اعضای این موسسه،افزود: با توجه به رشد سالمندی در جامعه، ضرورت فرهنگ‌سازی و آموزش در زمینه بیماری آلزایمر احساس می شود.

وی به ضرورت تشخیص به موقع آلزایمر اشاره کرد و اظهار داشت:آگاهی بخشی به خانواده ها و کنترل این بیماری کیفیت زندگی افراد مبتلا را افزایش می دهد، به طوری که می توانند با تاخیر انداختن این موضوع بیشتر زندگی کنند.

بیدخام با اشاره به هزینه های اجتماعی ناشی از آلزایمر و بار مالی که بر دوش دولت و خانوادها می گذارد، تصریح کرد: گام  اول آگاهی خانواده ها  و شناخت بیماری و علائم هشدار دهنده آن است.

وی اضافه کرد: اختلال حافظه، مشکلات در انجام کارهای عادی، گم کردن زمان و مکان، جابه جا گذاشتن اجسام از جمله این علائم  هشدار دهنده ای  است که باید خانواده های دارای سالمند به آن توجه کنند.

این مسوول با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت در پیشگیری از این بیماری،خاطرنشان کرد: آموزش همگانی و افزایش آگاهی به مردم کمک می کند تا افراد با اصلاح سبک زندگی خود  از بروز  این بیماری پیشگیری کنند.

مدیرکل  امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت : اصلاح سبک زندگی، رعایت نکات تغذیه ای و تلاش بر حفظ سلامت روان از عوامل موثر در کاهش  ابتلا به این بیماری به شمار می رود که باید به اطلاع مردم برسد.

بیدخام با اشاره به نزدیک شدن  روز جهانی آلزایمر یادآور شد: به همت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مشارکت  انجمن آلزایمر استان قزوین "همایش پیشگیری از بیماری آلزایمر " روز چهارشنبه 31 شهریورماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: این همایش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور متولیان حوزه سالمندان  بصورت حضوری و مددکاران اجتماعی بهزیستی ، رابطین بهداشت و تشکل‌های مردم نهاد و سایر علاقمندان در فضای مجازی برگزار می شود