رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا : مدیریت هوشمند کرونا به زودی در قزوین به شکل آزمایشی اجرایی می شود


11 مهر, 1400 - 00:53 -- روابط عمومی2

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا : مدیریت هوشمند کرونا به زودی در قزوین به شکل آزمایشی اجرایی می شود

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا قزوین گفت: مدیریت هوشمند کرونا که به زودی در قزوین به شکل آزمایشی و در آینده نزدیک در کشور اجرایی می شود، جایگزین محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های فعلی خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای قزوین که با موضوع اجرای آزمایشی مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی در استان برگزار شد،افزود: کارشناسان بهداشت و درمان در دنیا اذعان دارند ممکن است کرونا ۲ تا ۳ سال دیگر با جهانیان همراه باشد بنابراین امکان تداوم محدودیت ها و ممنوعیت ها در سطح جامعه به شکل موجود میسر نبوده و منطقی نیست.

این مسوول افزود: برای تداوم فعالیت بازارها و اصناف، ادارات و بانک ها و حمل و نقل عمومی و خودداری از تعطیلی آنها ناگزیر هستیم تا مدیریت هوشمند کرونا را اجرایی کنیم.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح به مردم اطمینان داده می شود کسی که به آنها خدمت ارایه می دهد یا خدمت می گیرد، واکسینه شده و در سلامت قرار دارد.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین گفت: با اجرای طرح هوشمند مدیریت کرونا ارایه خیلی از خدمات به افراد در جامعه تنها به گیرندگان واکسن امکان پذیر خواهد بود بنابراین درخواست می شود تا افرادی که هنوز واکسن نزده اند سریع تر اقدام کنند.

حبیبی افزود: همکاری و انسجام سازمان صنعت معدن و تجارت، اتاق اصناف، دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری ها و راهداری ها در اجرای این طرح ضروری است.

این مسوول افزود: با توجه به زیرساخت های مناسب در استان و اینکه جمعیت واکسن زده قزوین از میانگین کشور بالاتر است این استان از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای اجرای آزمایشی مدیریت هوشمند کرونا انتخاب شده است.
وی یادآور شد: تاکنون ۷۳ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان قزوین واکسن کرونا دریافت کرده اند و واکسینه شدن جمعیت بالای ۱۲ سال نیز آغاز شده است