رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا: طرح دورکاری کارمندان دستگاه‌های اجرایی در قزوین لغو شد


18 مهر, 1400 - 22:01 -- روابط عمومی2

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا: طرح دورکاری کارمندان دستگاه‌های اجرایی در قزوین لغو شد

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: با توجه به کاهش شیوع کرونا در موج پنجم، برخی محدودیت ها از جمله طرح دورکاری کارمندان دستگاههای اجرایی لغو شده و همه کارمندان دستگاه‌های اجرایی از ابتدای هفته سوم مهرماه باید به در محل کار حاضر شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان قزوین افزود: ۷۷ درصد از جمعیت افراد بالای ۱۸ سال در استان قزوین واکسینه شدند.

این مسوول همچنین ۴۶ درصد از دانش آموزان استان قزوین تاکنون علیه کرونا واکسینه شده اند.
وی با اشاره به اینکه؛ برای بازگشایی مدارس باید درصد واکسیناسیون دانش اموزی بالای ۹۰ درصد باشد،اظهار داشت: متاسفانه با وجود انتظارات، استقبال از واکسیناسیون دانش آموزی مطلوب نیست. 

حبیبی اظهار داشت: واکسیناسیون اجباری نیست اما اختیاری هم نیست و چنانچه دانش‌آموزی که واکسینه نشده باشد برای حضور در کلاس باید هفته ای دوبار ملزم به انجام تست pcr با هزینه شخصی خود باشد. 

وی همچنین گفت: در هر شهرستان با مسئولیت فرماندار، رئیس آموزش و پرورش و نماینده ای از دانشگاه علوم پزشکی باید هر هفته جلسه‌ای در خصوص سرعت واکسیناسیون دانش آموزان برگزار شود و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشده شود. 

حبیبی ادامه داد: باید یک جلسه توجیهی در سیستم شبکه شاد که ارتباط مستقیمی با مدیران مدارس دارد؛ برگزار شود تا مدیران مدارس نیز به جهت تشویق دانش آموزان روی کار آیند.

وی با بیان اینکه ۹۸ درصد فرهنگیان قزوینی واکسینه شدند؛ افزود: آمار بالای واکسیناسیون فرهنگیان و والدین دانش آموزان نشان می‌دهد، دبیران و همچنین والدین نیز به واکسیناسیون اعتقاد دارند و دلیل عدم استقبال دانش آموزان نبود اطلاع کافی است. 

این مسوول همچنین با اشاره به اجرای آزمایشی طرح مدیریت هوشمند کرونا در قزوین،عنوان کرد: نشست ستادی با عنوان سکوی مدیریت هوشمند کرونا به صورت یک روز درمیان با اصناف و سازمان حمل و نقل برگزار شود تا موانع و مشکلات این طرح بررسی شود تا در زمان اجرا با کمترین مشکل مواجه باشیم.

حبیبی همچنین تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به عنوان متولی اطلاع‌رسانی طرح سکوی مدیریت هوشمند کرونا باید پای کار باشد تا اطلاع رسانی به صورت کامل صورت گیرد تا این طرح نیز مورد استقبال و استفاده مردم قرار گیرد