رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین: تولید مهمترین عنصر تقویت کننده امنیت کشور است


20 مهر, 1400 - 16:08 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین: تولید مهمترین عنصر تقویت کننده امنیت کشور است

‍ استاندار قزوین گفت: تولید مهمترین عنصر تقویت امنیت کشور است و ما وظیفه داریم با حمایت جدی از آن و رفع موانع نگذاریم هیچ واحد صنعتی و تولیدی دچار توقف و رکود شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور در همایش امنیت و صنعت که در ستاد مرکزی نیروی انتظامی قزوین برگزار شد، اظهارداشت: یکی از ابعاد توسعه امنیت است و اگر همه چیز داشته باشیم و امنیت نباشد گویی چیزی نداریم.

وی افزود: امروز افعانستان منابع معدنی و آب فراوان دارد اما امنیت ندارد و با مشکلات جدی روبرو شده و در آفریقا از نظر معادن استراتژیک بسیار غنی است اما امنیت پایدار ندارد و ما خدا را شاکریم که با داشتن نیروی انتظامی مقتدر در داخل و سپاه و ارتش مومن در داخل و در مرزها به امنیت پایدار رسیده ایم.

استاندار قزوین بیان کرد: دشمنان زیاد شیطنت  کردند اسراییل سازمان اطلاعاتی مستقل ایجاد کرد تا به ما آسیب بزنند و اگر این همه حجم توطئه خنثی نمی شد چیزی از نظام باقی نمی ماند و این امنیت با حمایت مردم ممکن شده و امنیت قابل قبولی است و مردم راضی هستند.

جمالی پور افزود: از ناجا به دلیل تلاش شبانه روزی و تعامل خوب با دستگاهها و تخصص و تعهد و ارتباطی که با صنایع و اصناف و دستگاهها دارد تشکر می کنیم که با اتفاقات خوبی که رخ داده و وحدت و انسجام شاهد امنیت خوبی در استان هستیم. 

وی افزود: دعوا و اختلاف سیاسی در استان نداریم و همه دنبال خدمت به مردم هستند البته اشکال و نواقص هم داریم اما نگران کننده نیست و باور داریم اگر بخواهیم امنیت تامین و گردش اقتصادی درست شود پایه اش مردم است و باید بخش خصوصی فعال شود و دولت سیاست گذاری کند و ما تسهیل گری کنیم و خدمتگذار  مردم باشیم.

جمالی پور اظهارداشت: وظیفه ما برخورد کردن و دخالت در اقتصاد نیست و نباید نظام اقتصادی کشور را با دخالت بیجا متلاشی کنیم.

وی گفت: تنها جایی که همه باید پای کار باشند و سهیم شوند امنیت است و دولتی ها تسهیل گری و شرایط را مهیا کنند تا تولید و اقتصادبچرخد و بیکاری حل شود.

استاندار تصریح کرد: از اتاق بازرگانی انتظار داریم در حمایت و پشتیبانی از نیروی انتظامی با تشکیل انجمن خیرین امنیت ساز  به تقویت امنیت کمک کنند.

وی تصریح کرد: اولویت ما حمایت از طرح های توسعه واحدهای صنعتی است و همه باید کمک کنیم تا این کار محقق شود و تاکید جدی داریم هیچ دستگاهی حق مخالفت ندارد و طرح توسعه مشمول ممنوعیت نیست زیرا وقتی میلیاردها تومان سرمایه گذاری شده دیگر قرار نیست توسعه آن متوقف شود.

وی بیان کرد: تولید مهمترین عنصر تقویت امنیت کشور است و باید باور داشته باشیم که وظیفه حمایت از آن را داریم و گره ها باید مشورتی حل شود حق نداریم تولید را متوقف کنیم.

استاندار قزوین افزود: اگر تولید کننده حتی خواسته نابجا هم داشت باید بشنویم و پاسخ قانونی دهیم و همه کمک تولید باشیم.

وی گفت: قدرت یک کشور در پشت هم بودن است نه تفرقه و آن چیزی که ما را نابود می کند این است که علیه خودمان حرف می زنیم و توان خود را کم کرده  و برای دشمن فرصت ایجاد می کنیم.

جمالی پور بیان کرد: امروز در موضوعات مختلف با چالش هایی مواجهیم که ساخته خود ماست وقتی خودمان رفتار تفرقه انگیز داریم به دشمن ربطی ندارد لذا مراقب باشیم فرصتهای کشور را نسوزانیم امروز هر کسی مسیر اشتباه را به عمد برود خیانت کرده و اگر سهوی باشد باید اصلاح شود.

وی افزود: نباید اجازه دهیم تولید کننده با دست ما دچار آسیب شود زیرا این کار خیانت به مردم و فرصت دادن به دشمن است و من تا روزی که استاندار باشم اجازه نخواهم داد آگاهانه و ناآگاهانه به تولید آسیب وارد شود.