رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین:اشتغال معتادان بهبود یافته باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد


20 مهر, 1400 - 17:01 -- روابط عمومی2

استاندار قزوین:اشتغال معتادان بهبود یافته باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد

استاندار قزوین گفت: اشتغال به کار معتادان بهبود یافته برای جلوگیری از اعتیاد مجدد آنها باید در دستور کار جدی مسوولان مربوطه قرار بگیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان قزوین اظهار داشت: در دنیا به افراد معتاد به عنوان یک آسیب دیده اجتماعی نگاه می کنند و باید در استان سازوکاری فراهم شود تا هم آموزش‌های لازم و هم ضمانت لازم برای ورود این افراد به کار وجود داشته باشد.
وی اضافه کرد: بسیاری از این افراد مشتاق ورود به کار هستند و اگر اشتغال مناسب داشته باشند در این فضا ورود نمی کنند و حتی برای شروع کار می توان یک واحد صنعتی و تولیدی را به عنوان نمونه انتخاب کرده و افراد بهبود یافته را صاحب اشتغال کنیم.
این مسوول گفت: نقش آموزش و پرورش در زمینه کنترل و مقابله با مواد مخدر بسیار مورد اهمیت است و این نهاد باید موضوعات اجتماعی را به خوبی به دانش آموزان آموزش دهند.
جمالی پور اضافه کرد: آلودگی در مدرسه به هیچ وجه قابل قبول نیست و هر دستگاهی در این زمینه کوتاهی کند باید پاسخگو باشد.
وی اظهار داشت: باید از مدرسه صیانت کرده و برنامه ریزی جدی انجام دهیم، چراکه اگر دانش آموز آلوده شود حتی اگر علمی هم داشته باشد مورد استفاده کشور نخواهد بود و هیچ گونه سودی را برای کشور نخواهد داشت.
این مسوول گفت: در حوزه مسائل اجتماعی در بسیاری از موارد ضعیف عمل کرده ایم و امروز در شرایط جنگی قرار داریم و باید یک وحدت و انسجام جدی در زمینه مقابله با این موضوعات شکل گیرد.
جمالی پور افزود: عزم جدی و دقت نظر در زمینه موضوعات اجتماعی وجود ندارد و محدود به برگزاری جلسات یا اقدامات جزیره ای می شود که به هیچ وجه مطلوب ارزیابی نمی شود و باید در این خصوص تغییر رویه دهیم.
استاندار قزوین با اشاره به لزوم مشارکت مردم در مبارزه با مواد مخدر،اظهار داشت: مردم هم باید در موضوعات اجتماعی ورود کرده و نقش آفرینی کنند چراکه دشمن با تمام توان وارد عرصه شده و به دنبال تخریب منابع فرهنگی و اجتماعی کشور است.